Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Bugatti ve Zlíně a na zámku v Napajedlích

Souběžně se 42. ročníkem Barum Czech Rally Zlín se o posledním srpnovém víkendu uskuteční výjimečné setkání historických vozidel Bugatti na zámku v Napajedlích. Účastnit se budou více než dvě desítky slavných veteránů.

Vše začne v pátek 31. srpna 2012 v centru moravské metropole, kde v 19. hodin, ještě před oficiálním začátkem „barumky“, nastartují své řadové motory ke spanilé jízdě slavné vozy Bugatti. Těch se zde sejde dosud nevídaný počet, účast totiž přislíbily dvě desítky automobilů této francouzské značky. Půl hodiny nato, v 19.30 hodin, je plánován start tradiční vzpomínkové jízdy „Zlínská osma“, kde se přihlížejícím v akci představí také spousta automobilů z historie českých výrobců. Na trati v centru Zlína tak nebudou chybět ani zástupci značek Aero a Škoda.
V rámci jízdy „Grand Prix Bugatti“ pojedou i další vysoce ceněné stroje. Návštěvníci budou moci shlédnout v akci auta, jako je Darracq, Walter, Alfa Romeo, Laurin&Klement, MG, a nebudou chybět ani Jaguary, Mercedesy a Hispano Suiza. Cílem obou jízd je zámek v nedalekých Napajedlech, kde čeká účastníky i veřejnost stylové prostředí a zázemí pro společenský večer, který zpestří vystoupení skupin Rangers, Hradišťan či Spirituál Kvintet. Společný odjezd všech historiků je ve 20.30 hodin.
V sobotu od časných ranních hodin, na vymezených plochách areálu zámku Napajedla, čeká návštěvníky této neobyčejné akce burza dílů a předmětů spojených s historickými vozidly.
Ústředním tématem setkání historických vozidel na zámku v Napajedlích je i výstava automobilů značky Bugatti spolu s představením jejich věrných kopií typu T 35 ze série Nostalgic Edition, vyrobených ve zlínských dílnách. Při této příležitosti bude otevřen první velký market náhradních dílů, pneumatik a příslušenství na Grand Prix modely Bugatti.
Vstupenka pro dospělou osobu na oba dva dny stojí 200 Kč (vstupné zahrnuje i večerní program), dítě od šesti let zaplatí poloviční cenu.
Záštitu nad celou touto akcí přebírá vedle dalších společnost SAMOHÝL MOTOR HOLDING a.s. Zlín spolu s představitelem jedné z největších sbírek historických vozidel v České republice, JUDr. Ing. Ladislavem Samohýlem. Více o akci na stránkách www.nostalgic-edition.czProgram
akce:

Pátek 31. 8. 2012 - Zámek Napajedla

příjezd účastníků Grand Prix BUGATTI od ranních hodin do 14:00 hod.
15:00 hod. - ubytování a seznámení se s programem setkání
15:30 hod. – odjezd do centra Zlína, výstava vozidel účastníků
16:15 hod. – přesun účastníků do místa startu / areál SVIT/
18:45 hod. – řazení na startu
19:00 hod. – start jízdy „Grand Prix BUGATTI“
19:30 hod. – start vzpomínkové jízdy „Zlínská osma“
20:00 hod. – ocenění všech účastníků jízd
20:30 hod. – společný odjezd zúčastněných vozidel na zámek Napajedla
21:30 hod. – společenský večer s hudbou a ohňostrojem


Sobota 1. 9. 2012 – Zámek Napajedla
8:00 hod. – výstava historických vozidel účastníků setkání v areálu
10:00 hod. – oficiální představení věrných kopií automobilů Bugatti T35 ze série Nostalgic Edition veřejnosti
12:00 hod. – předání pamětních listů účastníkům
14:00 hod. – ukončení akce

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar