Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Bugatti Grand Prix Zlín opět zahájí barumku

Dovolte, abych Vás jménem pana Aloise Samohýla seznámil s letošním plánem závodu Bugatti Grand Prix 2024 (BGP 2024). Termín závodu tento rok připadl na pátek 16. srpna 2024. Místem bude opět městský okruh v průmyslovém areálu Zlína, na kterém se po ukončení BGP 2024 pojede městská zkouška Barum Czech Rally Zlín.

Novinkou bude zapojení BGP 2024 do čtyřdílného seriálu "Grand Prix historických vozidel" (Sosnová Classic, Brno Revival, BGP 2024 a Zbraslav Jíloviště) a omezení počtu vozů hlavního závodu BGP na maximální počet třiceti. Rozhodli jsme se tak proto, abychom alespoň tímto způsobem minimalizovali možnosti střetů na trati i mimo ni. Posádkám, kterým z důvodu vyčerpání kapacity hlavního závodu nebude umožněno startovat, bude samozřejmě nabídnuta možnost účastnit se alespoň ukázkové jízdy, která se pravidelně jede v čase mezi dvěma jízdami BGP.


Po výborné zkušenosti z minulého ročníku předpokládáme, že bychom start první jízdy opět provedli ve stylu Le Mans, který se obešel bez výraznějších komplikací a pevně doufáme, že tomu tak bude i v nadcházejícím ročníku. Abychom se vyhnuli kolizím divočáků s pomalejšími vozy, tak se je pokusíme dle toho na startu seřadit - tzn. ne ve stylu "anarchie" jako u předcházející BGP 2023.


V průběhu celé BGP 2024 bude k dispozici drobné občerstvení v našem firemním stanu (ano, pro tento rok již zajistíme i výkonné ventilátory pro případ tropického počasí), a to až do konce "našeho" závodu. Okamžitě po skončení druhé jízdy BGP by opět došlo k přesunu posádek na Výstaviště Kroměříž (po vlastní ose/popř. našimi odtahovkami), kde by proběhl večer ve stejné režii jako při minulém ročníku (občerstvení, hudba, vyhlášení a ocenění vítězů) a druhý den by se konala výstava vozů posádek BGP 2024.


Na výstavišti se zároveň koná výstavní akce "Mercedesy na Výstavišti", která je naplánovaná na termín 17.-24. srpna 2024 a sraz Mercedes-Benz klubu ČR v termínu 16.-18. srpna 2024, kde se čeká příjezd opravdu velkého množství posádek.
Přihlášky do letošního ročníku Bugatti Grand Prix 2024 budou webových stránkách https://bugattigp.cz/ otevřeny na začátku června 2024 - o jejich přesném termínu, novinkách a detailnějších záležitostech Vás budu s předstihem informovat.Radek Šrubař 2.2.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar