Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Bugatti GP ve Zlíně a výstava v Kroměříži

V roce 2011 přišel s nápadem úspěšný zlínský podnikatel a velký milovník historických vozů Ladislav Samohýl, který přemluvil svého kamaráda a dlouholetého ředitele rally Miloslava Regnera, aby pustil historické automobily před páteční večerní prolog v centru krajského města.

Slovo dalo slovo a závodní a sportovní stroje prohánějí před hlavním startovním polem soudobých speciálů pro rally. Akce má neopakovatelnou atmosféru i díky své jedinečné kulise 35 000 přihlížejících diváků.


Po úspěšné dubnové spolupráci s Výstavištěm Kroměříž pro Vás na srpen připravuje nyní Ladislav Samohýl dvě výstavy, a to: "Pocta vozům ŠKODA", kde budou v termínu 11.-19.8.2023 k vidění vozy Laurin & Klement/Škoda, od nejstarších po ty nejnovější.Druhou lahůdkou, v sobotu 19.8.2023, bude výstava vozů BUGATTI a dalších historických vozů, které se den předtím zúčastní Bugatti Grand Prix v rámci městské RZ Barum Czech Rally Zlín.


„Vystaveny budou nejen tyto vozy, ale i spousty dalších, tak pokud můžete, určitě se přijďte podívat - bude to jedinečná příležitost vidět tyto skvosty pohromadě...Obě tyto akce se samozřejmě budou konat v nádherných prostorách Výstaviště Kroměříž...Těšíme se na Vás. Našim záměrem je shromáždit k výstavě pokud možno co největší množství vozů Bugatti - historické vozy všech ostatních značek budou vřele vítány, aby oko návštěvníka mohlo spočinou na ladných křivkách nejen těchto francouzských krásek,“ zve na jedinečnou přehlídku Ladislav Samohýl.Pátek 18.8. 2023


13:00-16:30 Výstava vozidel v Parku Svobody u Zámku Zlín
14:00-15:00 Administrativní a technická přejímka před Zámkem Zlín
16:45 Přesun vozidel do prostoru startu ul. Gahurova (zastávka MHD U Zámku)
17:15 Start 1. jízdy Bugatti Grand Prix (3 kola)
17:40 Start posádek ukázkové jízdy historických vozidel a youngtimerů
17:55 Start 2. jízdy Bugatti Grand Prix (3 kola)
18:20 Přesun přihlášených posádek na Výstaviště Kroměříž


Sobota 19.8.
9 – 16 h výstava na Výstavišti Kroměříž


Info na
https://bugattigp.cz/


17.7.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar