Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Brouček usiluje o zápis do České knihy rekordů

Desítky karavanů se pokusí v sobotu 13. dubna vytvořit rekord v nejdelší souvislé koloně obytných vozů. V čele spanilé jízdy, na kterou se společně vydají, pojede červený Brouček, okolo kterého se točí děj nové komedie Prázdniny s Broučkem v hlavních rolích s Bárou Polákovou a Lukášem Příkazkým.

Ford z roku 1972 se stal nejen filmovou hvězdou, nyní má možnost zapsat se i do České knihy rekordů. Jestli se mu to podaří, se ukáže právě v sobotu 13. dubna v Heřmanově Městci, kde budou k vidění díky účasti tuzemských i zahraničních příznivců karavingu nejrůznější modely aut od těch nových až po ty, které mají už něco najeto. Akci si přitom nenechají ujít ani samotní tvůrci filmu.

Broučkova spanilá jízda obytňáků odstartuje 13. dubna ve 13:00 v režii České národní asociace kempingu a karavaningu. Šedesát až osmdesát obytných vozů se společně vydá na cca 30kilometrovou trasu z Autokempinku Konopáč v Heřmanově Městci přes Chrudim a Slatiňany zpět do kempu. Seřazeny budou za hlavního hrdinu filmu Prázdniny s Broučkem, červený Ford z roku 1972 s posádkou ve složení herečka Bára Poláková, režisér Jiří Matoušek a producent Pavel Vácha.


Návštěvníci akce se budou moci vyfotit se samotným Broučkem i jeho posádkou. Pokud bude dosaženo rekordu, dostane každý účastník pamětní list se svým jménem jako vzpomínku na tuto událost. Cílem akce je nejen pokusit se o zápis do České knihy rekordů, ale také poukázat na tradici karavaningu a hodnoty, které jeho vyznavači sdílí bez ohledu na to, jaký typ obytňáku vlastní.


Karavan Brouček sice patří k modelům staršího data výroby, ale o to víc vzpomínek má jeho majitel a dnes i celý filmový štáb. Nezáleží totiž na věku nebo stavu obytného auta, je jedno jestli je to alkovna, dodávka nebo přívěs, podstatné jsou zážitky. A těch si Brouček pro svou filmovou rodinu


přichystal spoustu nejen na plátně, ale také ve skutečnosti. Své o tom ví i režisér Jiří Matoušek. „Jednou Broučkovi došlo palivo a znovu jsme natankovali, ale motor nechtěl naskočit. Naštěstí náš rekvizitář Iggy je zkušený automechanik a ví, jak si poradit. Musel odmontovat hadičku na přívod paliva do motoru a nasávat benzín pusou, aby se palivo do motoru dostalo. Tahle scéna je taky použitá ve filmu, kdy "Starosta" v roli Tomáše Jeřábka nasává palivo. Ten měl v hadičce jen ledový čaj narozdíl od našeho rekvizitáře, který nasával skutečný benzín a dost nerad na to vzpomíná. Jako poděkování, že se Iggy o Broučka tak dobře staral, jsem ho obsadil do jedné scény v dílně, kde budí Pavla Zedníčka,“ vypráví režisér filmu, ve kterém se v hlavních rolích kromě červeného Fordu objeví Bára Poláková, Lukáš Příkazký, Tomáš Jeřábek, Michal Isteník, Martin Sobotka, Pavel Zedníček, Marie Ludvíková nebo Pavel Nový.


Jejich filmové dobrodružství bude v kinech od 18. dubna. Tvůrci vyzývají všechny nadšence caravaningu a majitele obytných vozů, aby se spanilé jízdy s veteránem Broučkem zúčastnili a do pokusu o zápis do knihy rekordů se zapojili.


Broučkova spanilá jízda obytňáků


KDY: sobota 13. dubna – řazení vozidel od 11:00, start ve 13:00, konec cca 17:00
KDE: Autokemping Konopáč, Konopáč 37, Heřmanův Městec
TRASA: okružní z Konopáče přes Chrudim a Slatiňany zpět do kempu
CO: spanilá jízda cca 60-80 obytných vozů
KDO: posádka Broučka ve složení herečka Bára Poláková, režisér Jiří Matoušek a producent Pavel VáchaPR 8.4.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar