Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Bohatý veteránský víkend na jihu Čech

Veteránská sezóna se s prázdninovými měsíci konečně dostala do pravidelného rytmu. K zavedeným termínům se navíc přidávají některé akce z odloženého jarního koronavirového období, a tak se aktuální víkendové kalendáře plní měrou nevídanou.

Selské baroko

Nejinak tomu bylo na Táborsku o uplynulém víkendu, kdy na sobotu 22. srpna připadl oblíbený sraz historických vozidel s názvem Selské baroko, pořádaný Českým veterán klubem AČR.

Jízda vedla vesnickými památkovými rezervacemi z Veselí nad Lužnicí přes Soběslav, Klenovice, Želeč, Hlavatce, Komárov, Klečaty, Zálší, Borkovice, Mazelov a Dynín s cílem v Bošilci. Celková délka trasy dosáhla 60 km, během nichž plnily soutěžící posádky několik vědomostních úkolů o místních pamětihodnostech a musely prokázat i znalosti z oblasti techniky a motoristické historie.

Vozidla, kterých na náměstí T. G. Masaryka ve Veselí nad Lužnicí dorazilo více jak 150, byla rozdělena do šesti kategorií podle data výroby. Pro automobily se jednalo o kategorie A1 (do roku výroby 1945 včetně), A2 (1946-1970) a A3 (1971-1990), pro motocykly byly pořadatelem vypsány obdobné kategorie M1, M2 a M3.

Po vyhodnocení výsledků byly předány ceny nejen v jednotlivých kategoriích, ale také pro nejúspěšnější dámskou posádku a své ohodnocení si odnesli rovněž ti, kteří se přihlásili do souběžně pořádané soutěže policejních, hasičských a vojenských vozidel.


Felicie v Roudné

Ve stejný čas uspořádali majitelé kabrioletů Škoda Felicia setkání v bývalé pískovně v Roudné u Soběslavi. Na víkendový sraz se oficiálně přihlásilo 60 posádek, které se v sobotu 22. srpna představily v pestrobarevné koloně při spanilé jízdě okolím Soběslavi a Plané nad Lužnicí.


Chýnov

Do třetice se na jihu Čech o předposledním srpnovém víkendu mohli příznivci historických vozidel těšit na zajímavou přehlídku v neděli 23. srpna, kdy se uskutečnil 5. ročník srazu veteránů v Chýnově.

Účast 173 vystavených exponátů byla ve srovnání s předchozími ročníky rekordní. Dopolední výstava, na níž navazovala okružní projížďka účastníků, přilákala zejména majitele jednostopých vozidel. Není se co divit. Chýnov patří k českým baštám motokrosového sportu. Tuto skutečnost podpořil svou návštěvou spojenou s autogramiádou Zdeněk Velký, mistr světa v motokrosu družstev z roku 1975. Další významnou osobností na srazu byl jeho pravidelný účastník Petr Hošťálek z Českých Budějovic, známý sběratel a provozovatel muzea motocyklů, který tentokrát dovezl do Chýnova válečnou sajdkáru BMW z roku 1942.

Zajímavým doplňkem programu byla videoprojekce vzácných filmových dokumentů z motokrosových a silničních motocyklových závodů, pořádaných v 50. a 60. letech v nedalekém Sezimově Ústí.
Marcel Gause 26.8.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar