Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Bayerwald Rallye Classic projela Chodskem

V sobotu dopoledne bylo možné spatřit v okolí Domažlic a Kdyně padesátku historických automobilů, převážně ze 60. a 70. let při soutěži pravidelnosti Bayerwald Rallye Classic. Účastníci této soutěže zavítají na naše území pravidelně už několik let.

A není divu, zdejší silničky jsou pro podobné jízdy pravidelnosti jako dělané, německé úseky mají pak úplně jiný charakter. Tentokrát byla zařazená i krátká přestávka v Domažlicích mezi dvěma zkouškami, přičemž jedna vedla zčásti serpentinami na pověstný Koráb a po rychlostních zkouškách Rallye Šumava nebo Vltava. Jede se na pravidelnost, tudíž za běžného silničního provozu.

Ve startovní listině bylo k vidění u několik velice zajímavých replik soutěžních automobilů jako například Fiat 131 Abath v továrních barvách AlItalia nebo Renault 17 Gordini ve zbarvení jaké v 70.letech používal francouzský tým nebo také třeba Maďar Attila Ferjancz či Polák Blazej Krupa. Při pohledu na tyto automobily zaslzelo oko nejednoho pamětníka, stejně při průjezdu Lancie Fulvia HF, Fiatu 124 Abarth a co teprve oranžového Porsche 911 RSR z roku 1975 německého specialisty na tyto soutěže Norberta Hengleina, mimochodem jednoho z hlavních sponzorů a vítěze Bayerwald Classic z let 2009 až 2012. O něco mladší, z roku 1983 bylo krásné Porsche 911 SCRS v barvách Rothmans. V roli předjezdce se představila ještě Lancia Delta Integrale nebo sériová verze Renaultu 5 Turbo 2.

Na startu se objevila i česká posádka Miloš Kašpar a Marie Janáková s Mini 1275 GT, vyrobeným v roce 1973. Obsadili velice pěkné 21.místo.

Mezi nejstarší automobily patřily Jaguar XK140 z roku 1957, Porsche 356 A (1958), Mercedes Benz Ponton (1959), Mercedes Benz W110 (1963) nebo Porsche 356 (1963)
ayerwald Classic dlouhá pět set kilometrů byla rozdělena na páteční odpolední a noční etapu a na sobotní. Obě pak dohromady zahrnovaly čtrnáct speciálních zkoušek (160 km), včetně dvou na našem území a dvou městských v Hohenwarthu a Bad Kötztingu, kde byl také start a cíl.

Pořadatelé stejně jako každoročně vydali v nákladu 1500 kusů krásný program o 55 stránkách velikosti A4, který byl k dispozici zdarma.

Na prvním místě se umístil už zmíněný Norbert Henglein před Gianmario Aghemem z Itálie na Lancii Fulvia HF a Patrikem Weberem s BMW 3.0 Si.


J.Lasik 4.8.2014

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar