Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Bayerwald Rallye Classic projede Šumavou

U našich západních sousedů jsou velice populární rallye pravidelnosti historických automobilů, ale trochu v jiném podání než to známe z našich akcí. V Německu je dokonce pro tento druh soutěží vypsán Pohár ITR, jehož součástí je i Bayerwald Classic, která v pátek zavítá na naše území.

Luciano Viaro

Luciano Viaro

Harald Demuth

Harald Demuth

Soutěže jsou zpravidla rozděleny do dvou dnů, přičemž v každé etapě je na programu několik zvláštních zkoušek (až na výjimky se jedou za běžného provozu), v nichž se dodržení stanoveného času na projetí měří na tisíciny sekundy hned několika fotobuňkami, rozmístěnými po celé zkoušce.
Bayewald Classic startuje v Bad Kötzingu v pátek 6. srpna v 15 hodin první etapou, která zavede na sedmdesát posádek přes přechod Svatá Kateřina na naše území. Mezi obcemi Úsilov, Mezholesy a Kdyně je na programu první zkouška v 19.50 hodin, druhá pak od 21 hodin u Mrákova. Do cíle dorazí posádky po 22. hodině.
Sobotní etapa se odehraje pak výhradně v Německu v době od 8 do 17 hodin. Mezi předjezdci se objeví také u nás dobře známý Harald Demuth s Porsche 911 a mistr Německa Klaus Fritzinger s Datsunem 240Z. Zajímavé tváře najdeme pak i ve startovní listině. S Toyotou Celica se představí Isolde Holderiedová, která české úseky zná ještě z doby, kdy s Mitsubishi startovala v Rallye Šumava. S číslem 7 pojede Ital Luciano Viaro, několikanásobný vítěz Mille Miglia a jeden z největších machrů právě na jízdy pravidelnosti. V rámci projektu na začlenění nevidomých lidí do motoristického sportu usedne vedle něj do Audi Quattro tentokrát Paola Vannucci. I s nevidomými dívkami dokáže Viaro vítězit v nejrůznějších soutěžích historických vozidel.
Nejstaršími automobily bude Alvis 12/70 a Jaguar SS1900, oba vyrobené v roce 1937, zatímco většinu startovního pole tvoří vozy ze 60. a 70. let jako například BMW, Porsche, Mercedes Benz, NSU, Alfa Romeo, Fiat 124, Jaguar, ale také třeba Ferrrai 308 GTB nebo Chevrolet Corvette. Z českých účastníků jsou přihlášeni Jiří Langer s Octavií a Petr Uhřík se Škodou 1000 MB.
Všechny informace a mapy najdete na www.bayerwald-rallye.de


JL, 3.8.2010

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar