Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Autosalon Žofín představí veterány

První český motocyklový salon se uskutečnil v únoru roku 1904 v Zimní zahradě paláce Žižkov, o rok později zde proběhl již první autosalon. Zároveň i poslední, neboť poté se automobilové výstavy přemístily do Průmyslového paláce v Holešovicích.

Na tradici žofínských výstav chce navázat Asociace Veteran car Clubů AČR, která na sobotu 21. dubna připravuje výstavu klubů historických vozidel na Žofíně. Sedm klubů – 1´Veteran US Car Club Praha, VCC Praga, VCC Jičín, Veteran Club Štangl, Veteran&Vintage Club Praha, Český veteran Club a Rangers Club představí 37 historických automobilů a motocyklů, převážně české produkce, kromě zhruba deseti „Amerik“.
Výstava, na kterou je vstup zdarma, bude pro veřejnost otevřena v době od 8 do 17 hodin a návštěvníci budou moci nejen pohovořit s majiteli historických vozidel, ale také zvolit nejelegantnější vozidlo.
Jedním z nejstarších vozidel bude Praga Alfa první série z roku 1913. Řadový čtyřválec měl objem 1130 cm a výkon 15 k při 2000/min. Na snímku se zakázkovou karosérií dvojitý faeton-torpédo.
Do budoucna by organizátoři v této tradici rádi pokračovali, a akci rozšířili o účast dalších klubů, jejichž členové by měli vystavovat nejzajímavější vozidla. Vzhledem k omezenému prostoru lze v příštích letech počítat s účastí padesátky vozidel.
Během výstavy chce také Veteran Car Club Praga pozvat všechny příznivce historických vozidel na oslavy 100 let výroby automobilů Praga. Oslavy proběhnou 1. května v době od 11.30 do 16 hodin v Opletalově ulici před budovou Autoklubu České republiky. Dostavit by se měla stovka pragovek včetně nejstarší z roku 1907.

Jindřich Lasík, 29.3.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar