Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Automobilové klenoty na golfu

Výstava Automobilové klenoty opět v Praze - nejkrásnější automobily a motocykly opět zamíří tuto sobotu do golfového klubu v Hostivaři. Letos bude představena stovka nejkrásnějších historických vozů a motocyklů, k vidění budou i vozidla ze slavných filmů naší kinematografie.

Kombinace krásného přírodního výstaviště, tvořeného prostředím golfového hřiště s nablýskanou nádherou historických vozidel, se setkává s úspěchem po celém světě. Po kalifornském Pebble Beach, kde se právě na golfových trávnících koná asi nejprestižnější světová výstava toho typu, se unikátní vozidla objeví druhým rokem i na golfovém pažitu v Praze - Hostivaři.

Kapacita výstavy je 100 vybraných exponátů (70 automobilů, 30 motocyklů), které jsou pečlivě vybrány organizátorem výstavy ze všech došlých přihlášek. Vystavená vozidla budou hodnotit odborníci, novináři i široká veřejnost. V rámci výstavy se bude konat soutěž Concours d´Elegance, do níž budou nominovány pouze exponáty, které splňují nejpřísnější nominační kritéria. Vítězná vozidla získají ocenění ve všech kategoriích a bude také vyhlášen celkový vítěz výstavy.

Zakladatel a ředitel výstavy Ing. Jiří Martinka k výstavě poznamenal: „Jedná se o unikátní příležitost, jak vidět v České republice na jednom místě opravdu top exponáty, mezi nimiž jsou i stroje, které představují světovou extra třídu a obstojí v jakékoli zahraniční konkurenci.“

Výstava nabídne víc než jen přehlídku motorizované nádhery. Letos bude téma výstavy spojené se slavnými československými a českými filmy. Diváci uvidí autentické stroje, které si mohou dobře pamatovat z pokladů naší kinematografie, jako jsou například filmy, Vrchní prchni, Dívka na koštěti, Saturnin, Šakalí léta a mnoho dalších.

Součástí výstavy bude i prezentace vozidel slavného závodu 1000 mil československých. Jde o vozy, které se zúčastnily některého z předválečných ročníků nebo získaly některou z cen v novodobé historii tohoto závodu.

„Senzací výstavy bude světová výstavní premiéra velmi vzácného vozu - Lagonda V12 DHC z roku 1939, která je vyrobena na zkráceném podvozku a její motor má stejné specifikace jako závodní V12 pro Le Mans. Uváděný výkon je 220 k a konstrukce motoru je označovaná jako vrcholné dílo W. O. Bentleyho“ dodal ředitel výstavy Jiří Martinka.


Protože kapacita parkoviště u golfového areálu není velká a parkoviště bude vyhrazeno pro historické automobily bude připravena speciální parkovací plocha. Vjezd na parkoviště o 400 metrů dále od hlavního vjezdu do golfového areálu od kruhového objezdu z ulice hornoměcholupská a milánská.
Program
10:00 Otevření bran výstavy pro veřejnost
11:00 Slavnostní zahájení výstavy
11:15 módní přehlídka salonu Dantes
11:30 odborná přednáška 1
11:35 hudební vystoupení Hot sisters
13:00 autogramiáda autorů motoristických publikací
13:30 módní přehlídka salonu Dantes
13:50 hudební vystoupení Hot sisters
14:00 odborná přednáška 2
15:00 ukončení veřejného hlasování ankety diváků
15:00 módní přehlídka salonu Dantes
15:20 hudební vystoupení Hot sisters
16:00 Slavnostní promenáda vozidel a ocenění exponátů
18:00 oficiální ukončení výstavy
18:00 letní kino – promítání českého filmu dle hlasování veřejnosti


PR 18.6.2019Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar