Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Automobilová Historic Pecka 2021 v cíli

O víkendu se v okolí Pecky uskutečnil druhý ročník soutěže Historic Pecka pro automobilové veterány. V pátek na sedmadvacet posádek čekalo více jak 100 kilometrů v noční etapě. Druhý den vyjely posádky na trať dvou denních etap o celkové délce 300 kilometrů.

O pořadí rozhodovalo především dvanáct úseků pravidelnosti, v nichž se posádky musely "trefovat" do správného času na desetiny vteřin a časové kontroly.


Veteránské vozy na trati, která mimo jiné soutěžící zavedla do Hřídelce, Miletína, přehrady Les Království, Bílé Třemešné, Levínské Olešnice, Nové Paky, Kruhu, Mostku a dalších obcí, sledovala za slunečného počasí řada příznivců. Přestávka s vystavením vozů na náměstí byla v Lázních Bělohradě.


Souboje o body, především v první desítce, byly hodně vyrovnané. Při vyhlašování výsledků byl oceněn i nejhezčí vůz Volvo Amazon posádky Jiří Vašátko - Hana Vašátková. Je již tradicí těchto soutěží, že oceněny jsou všechny zúčastněné posádky. Pěticí nejúspěšnějších Historic Pecka 2021 se stali:

1.Miroslav Poláček – Zuzana PoláčkováFiat Panda
2.Luboš Janda - Miriam JandováOpel Ascona B
3.Vladimír Svoboda - Petra MifkováŠkoda 120 L
4.Lubomír Šiler - Pavel VydraŠkoda 136 Favorit
5.Pavel Dušek - Vladimír KrejčiříkŠkoda 136 Favorit


Velké poděkování za přípravu a organizaci zdařilé akce patří Evě Rejmonové a Karlu Vodochodskému a jejich partě pořadatelů. Většina posádek vyjádřila spokojenost s výběrem trati, která je po úzkých silničkách zavedla do zajímavých koutů Podkrkonoší. Už nyní organizátoři spřádají plány na třetí ročník, který by se měl uskutečnit na Pecce v dubnu 2022.

Pavel Vydra
5.10.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar