Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS3 Crossback
 

Autoklub ČR slaví dvě výročí

Autoklub ČR slaví 90. výročí klubového domu a 115. výročí založení. Při této příležitosti byla odhalena busta Elišky Junkové, legendární závodnice a královny volantu. Zároveň byly představeny propozice a logo nového šampionátu GRAND PRIX historických vozidel.

Slavnostního aktu se zúčastnil syn Elišky Junkové, pan Vladimír Junek, který společně s prezidentem Autoklubu ČR Janem Šťovíčkem bustu odhalil. Akci ozdobila účast hvězdy seriálu První republiky Veroniky Arichtevy.

„My si připomínáme obrovskou tradici Autoklubu, připravili jsme expozici o naší historii a vzdáváme hold Elišce Junkové slavnostním odhalením její busty v klubovém domě, který byl otevřen před devadesáti lety,“ řekl Jan Šťovíček, prezident Autoklubu.
Autoklub ČR si výročí připomněl také otevřením výstavy v klubovém domě připomínající historii, významné osobnosti a milníky z dějin klubu. Jeden z panelů je věnován Václavu Vondřichovi, našemu prvnímu neoficiálnímu motocyklovému mistru světa z roku 1905. Památku přišel připomenout potomek slavného závodníka Zdeněk Vondřich. „Je dobré, že se Autoklub zabývá i svou historií a uvědomuje si známou pravdu, že bez minulosti není budoucnost. Vím, že Autoklub dnes úspěšně rozvíjí svou činnost a přeji nám všem, ať má co nejvíc takových reprezentantů, jako byl Václav,“ poděkoval za pozvání Zdeněk Vondřich.

Vladimír Junek připomněl, že Eliška byla velmi společenská a plynně ovládala němčinu a francouzštinu, věděla, že jazyky otvírají cestu. Měla ráda rozhodné jednání, ale také přistupovala k věcem s určitou pokorou, dokázala se uskrovnit. „Její bustou jste znovu umožnili Elišce Junkové vstup do klubového domu, chodila sem nesmírně ráda,“ vzpomněl Vladimír Junek.

GRAND PRIX historických vozidel budou tvořit závody 1000 mil československých, Brno Revival, Grand Prix Buggati a Zbraslav – Jíloviště. Vznik šampionátu iniciovali pořadatelé těchto tradičních veteránských soutěží. „Autoklub obnovuje tradici, stál u vzniku a byl přímým pořadatelem věhlasných 1000 mil československých i Zbraslav – Jíloviště, jednoho z nejstarších závodů u nás. Šampionátem navazujeme na tento odkaz a zároveň chceme podpořit povědomí o technickém umu našich předků,“ uvedl prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček. Autoklub ČR se ujímá role zastřešující organizace a sportovní autority. Dále zabezpečí dodávku technického zajištění systému měření času a vyhodnocení výsledků, organizační a materiální vybavení, komunikaci s veřejností a médii a propagaci šampionátu. Absolutní vítěz získá putovní cenu prezidenta Autoklubu ČR.Autoklub ČR 25.3.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar