Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Auto Moto veterány vyrazí na Ecce Homo Historic

O víkendu 7. – 8. září proběhne další ročník tradiční a oblíbené akce Ecce Homo Historic. Budete moci vidět na dvě stovky historických vozidel a motocyklů. Pokud byste je chtěli spatřit všechny pohromadě, nenechte si ujít výstavu historických skvostů, která bude probíhat v sobotu od 9 hodin na Radniční ulici.

Nejen výstava, ale s velmi zkušeným moderátorem Lukášem Karáskem si představíme několik unikátních strojů, které se zúčastní výstavy. A představíme si nejen stroje, ale také samozřejmě jejich majitele. Před polednem budeme také vyhlašovat některá ocenění, jako například posádku s nejvhodnějším dobovým oblečením, nejstarší automobil a motocykl a také diváckou anketu. Ve 12:15 veteráni budou postupně opouštět Radniční ulici a většina z nich se vydá na Rally Ecce Homo Historic po krásách Olomouckého kraje a kromě plnění různých úkolů navštíví velmi pěkná místa.

V neděli budou na trati Ecce Homo probíhat tréninkové a soutěžní jízdy pravidelnosti. Začneme v 8:30 hodin na startu věhlasné trati. Všechny přihlášené stroje musí absolvovat dvě soutěžní jízdy. Jízda pravidelnosti spočívá v tom, že se musí časem druhé jízdy co možná nejvíce přiblížit času z první soutěžní jízdy, bez jakéhokoliv měřícího zařízení. Z minulých let víme, že jsou tací, kteří dokáží zajet oba časy tak podobně, že jejich diference činí třeba pouhou desetinu vteřiny.


Mezi přihlášenými (147 auto, 93 moto) jsou krásné vozy jako Pontiac Trans AM (1979), Porsche-Apal Speedster (1957), Praga Baby Cabrio (1936), Triumph Spitfire MK III (1969), Volkswagen Karmann Ghia (1968) nebo třeba Saab 96 V4 (1968) a další. Ze závodních automobilů vzpomeňme například spider MTX 2-03, Formuli Estonia, monopost Reynard SC nebo F3- Wartburg. Krásné stroje se objevují každoročně i mezi motocykly. Těšit se můžete na Indian Scout (1926), Motosacoche 312 Sport (1936), Jawa 500 OHC O2 (1958), BSA S 500 SV (1929), Harley Davidson J-25 apod.

Sobotní výstava je zcela zdarma, na nedělní jízdy pravidelnosti je vstupné 80,- Kč, snížené za 40,- Kč.

Doprovodný program bude probíhat na Hlavním náměstí, kde se budou v pátek a v sobotu konat Šternberské slavnosti a již tradiční Pivní festival – přehlídka malých a středních pivovarů. Hlavními hosty Šternberských slavností je skupina Turbo a slovenská zpěvačka Katarína Knechtová.


Milena Schärferová
4.9.2019
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar