Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Americká klasika na Auto Praha 2006

Nejen aktuální průřez nabídkou českého automobilového trhu, ale také příležitost pro atraktivní ohlédnutí do minulosti nabídne nadcházející výstava Auto Praha ve dnech 20. – 23. dubna v Pražském veletržním areálu v Praze Letňanech.

 

Součástí bude opět exkluzivní expozice Americký veterán, v níž se představí kolem 15 nádherných korábů silnic z poválečné produkce automobilek USA. Pečlivě zrestaurované vozy z klubových sbírek členů 1st Veteran US Car Club Praha nabídnou osobní seznámení s impozantními exponáty zvučných značek automobilového světa, jako jsou např.: Buick, Cadillac, Dodge, Ford, Chrysler, Oldsmobile či Pontiac. 

Jedním z lákadel expozice bude například Chevrolet Corvette Stingray C2 z roku 1967. Téměř čtyřicet let starý supersportovní vůz, poháněný osmiválcovým motorem o objemu 5400 cm3 (či 327 cui, tedy kubických palců), nabízel už tehdy výkon 300 koní. Ačkoli dávali američtí zákazníci vždy přednost automatickým převodovkám, vystavená corveta má, jako každý správný sportovní vůz, manuální skříň se čtyřmi převodovými stupni. Chevrolet Corvette se vyrábí už od roku 1953. Druhá generace, označovaná C2, skončila svou kariéru roku 1967, kdy ji vystřídala nová generace. Zatím poslední z úspěšného rodu amerických supersportů nese označení Z06.

Zástupcem typických amerik s ploutvemi na zádi, obrovitých vozů samý sval a chrom, bude reprezentativní kupé Cadillac De Ville z roku 1959. Vůz má osmiválcový motor o objemu 6,4 l, jehož mamutí výkon se přenáší na zadní kola za pomoci třístupňové automatické převodovky. Rozměry automobilu jsou skutečně pozoruhodné a plně odpovídají americkým představám o maximálním komfortu: dvoudveřový vůz měří na délku 5,7 metru a má mezinápravový rozvor více než 3 metry! Více informací na http://www.1stveteranuscar.cz/

 

Pavla Lasíková, 12.4.2006

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar