Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Alfavaria Oldies aneb výlet s veterány

Pro někoho může být název Alfavaria Oldies trochu zavádějící, neboť se může domnívat, že půjde o setkání vozů Alfa Romeo. Omyl. Alfavaria dodává na trh nářadí nejrůznějších firem, a protože je hlavním sponzorem akce pořádané Podještědským klubem historických vozidel, tak Alfavaria.

Byli jsme překvapeni počtem účastníků, který se blížil ke stovce a jak nám pravidelní účastnící prozradili, tak bohatou účast ani nečekali a už ne tolik předválečných automobilů. V minulosti spíše převažovaly mnohem mladší ročníky, které byly ale zastoupeny i tentokrát. A nechyběly ani motocyklů.
Ještě než se všichni vydali zdolávat kilometry, tak si mohli opéct klobásu, dát si vynikající koláčky s kávou nebo nealko pivo. To vše v režii sponzora.
V půl desáté se vydal od sídly firmy v Liberci první automobil na trať, která vedla do Frýdlantského výběžku, až do Nového Města pod Smrkem a Jindřichovic a končilo se ve Frýdlantu, tedy celkem zhruba sto deset kilometrů převážně po vedlejších silničkách. Kdo chtěl, tak si mohl zvolit o něco kratší turistickou cestu. Nejelo se na žádný průměr, ani žádné časové kontroly, pouze průjezdní, ale zato se plnily nejrůznější úkoly, jako byl třeba krátký slalom nebo jízda na segwayi apod. Před některými kontrolami se tak vytvořily záhy fronty a soutěž připomínala spíš výlet s veterány. Často neprojelo dobrých dvacet minut ani vozidlo.
Nejstarším automobilem byl Ford T, kterých v poslední době u nás přibývá jako hub po dešti, nebo ještě víc. S Pragou Alfou z dvacátých let se dostavil Mirek Krejsa, zatímco veterinář Karel Hrnčiřík dal přednost vozu MG v poměrně netradičních brvách. Od organizačních záležitostí si přijel odpočinout Milan Bumba, kterého nyní čeká ve dnech 14. a 15. července Sportovní jízda Vlasty Buriana a Výjezd na Ještěd. Z Prahy přijeli s Jaguarem SS manželé Markéta a Standa Profeldovi, ze Železného Brodu paní Iveta Daníčková s krásnou Škodou Octavia, a tak bychom mohli pokračovat.
Akce typu Alfavaria Oldies jsou určené spíš pro samotné majitele historických automobilů, kteří se chtějí projet, zasoutěžit si a užít si den. Už méně pro diváky a fotografy, protože čekat dlouhou dobu, než vůbec projede historický automobil nebo motocykl je často nad lidský výkon. Fotografie má pak cenu zlata.


J.Lasík 3.7.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar