Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Alfa Romeo na Festivalu rychlosti v Goodwoodu

Na počest modelu Giulia, který letos slaví 50. výročí, byla na Festivalu rychlosti v Goodwoodu vystavena dvě závodní kupé, výkonný model 1750 GT Am z roku 1970 a verze GTA 1300 Junior. Vedle těchto modelů bylo možné obdivovat i další exempláře z historické sbírky Alfy Romeo.

Yvláště pak model Gran Premio Tipo B ‘P3’ z roku 1932, Alfu 6C 3000CM z roku 1953, Alfu GTA 1300 Junior z roku 1972 a poměrně mladou Alfu 155 V6 TI DTM z roku 1993.
Tato šestice historických modelů se účastnila i hlavní atrakce v Goodwoodu, a sice závodu do vrchu Goodwood Hillclimb. Dvoukilometrová trasa začíná stromy lemovanou silnicí přecházející přes jižní roh goodwoodského panství, aby pak náhle zatočila přímo před Goodwood House a pokračovala po strmé, náročné a úzké silnici kolem kamenné zdi a dále hustým lesem až ke goodwoodskému závodnímu okruhu. Nesmíme zapomenout, že výškový rozdíl mezi startem a cílem je téměř 100 metrů. Trasa je technická a velmi náročná i pro nejlepší jezdce světa. Při rychlostech, jaké zde dosahují, jsou kladeny mimořádné nároky na koncentraci.
Expozici doplňovaly dvě ukázky modelu MiTo, verze 1.3 JTDm 85 k a Turbo TwinAir 85 k, přičemž druhá jmenovaná verze měla v Británii premiéru. Nechyběly ani dvě Giulietty, exkluzivní Quadrifoglio Verde 1750 TBi o výkonu 235 k a 1.4 TB MultiAir o výkonu 170 k s inovativní dvouspojkovou automatickou převodovkou Alfa TCT. Prostor se našel také pro podmanivou Alfu 8C Spider, která se nejdříve propletla silničkami Goodwood Hill, aby pak našla své místo v paddocku supervozů.
Aby byl výčet všech zajímavostí Alfy Romeo v Goodwoodu kompletní, nesmíme zapomenout ani na Giuliettu Quadrifoglio Verde, která se 24. června vydala po vlastní ose z testovacího okruhu v Baloccu. Než dorazila do Goodwoodu projela Itálií, Švýcarskem, Německem, Francií, Nizozemím, Belgií a Velkou Británií. Během cesty se tým Alfy Romeo v jednotlivých zemích setkal s fanoušky klubů Alfa Romeo a celé dobrodružství zdokumentoval. Fotografie a videa z cesty pak byla k vidění na stránkách goodwood.alfaromeo.com a na twitterovém účtu Giulietty: twitter.com/alfa_giulietta.JL, 16.8.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar