Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Aero jízda v Českém krasu

Svátek sv. Václava lze oslavit různým způsobem. Zpravidla Svatováclavskými jízdami historických vozidel v mnoha městech naší republiky. Ale třeba majitelé automobilů značky Aero mají svoji Aero jízdu. Zatímco vloni vypustil sv.Petr doslova proudy vody, tak letos nemělo počasí chybu. Babí léto se vším všudy.

Tradičním setkáním je Hostinec U Barchánků ve vísce Mořinka, kam už od ranních hodin přijížděli majitelé aerovek nejrůznějších typů, od malých „cinkáčů“ až po třicítky. A to zdaleka nepřijeli všichni majitelé těchto vozů, mnozí vyrazili na jiné akce nebo je schvátila i nemoc.Akci pořádá Aero Car Club, založený již v roce 1930, respektive předseda klubové testační komise Jindřich Šlesinger. Když aero jízda, tak je jasné, že nejde jen o setkání, ale také vyjížďku. Trasa, která byla stejná jako vloni, protože před rokem si krásy Českého krasu účastníci za deště moc neužili. Škoda, že byla až moc rychlá, zhruba za hodinku už byli zase zpátky u Barchánků.Z Mořinky se jelo přes Mořinu, kolem Ameriky do Bubovic, dále sjezdem k Berounce do Srbska, aby pak vystoupali do Tetína a pokračovali přes Koněprusy až k Šemíkovi do Neumětel, které byly nejvzdálenějším bodem. Tady se trasa stáčela zpátky na Osov, Liteň, Karlštejn zpět do Mořinky.
„Registr aerovek už dělám několik let a dnes dosáhl počet registrovaných zde a na Slovensku 972 ks. V Německu, Holandsku, Rakousku, Švédsku a Norsku dělá registr Aero IG, to je dalších 192 ks. Prosím všechny ty, kteří se ještě nepřihlásili o zaslání mailu či dopisu na adresu aerokarel@centrum.cz , Karel Šebesta , Arbesovo náměstí 1, 150 00 Praha 5, případně SMS na 720 400 598 s údaji, kolik Aerovek kdo máte a jaké, včetně typu karoserie a roku výroby. U majitelů cinkáčů i číslo karoserie. A pokud víte o nějakých aerovkách ve Vašem okolí, tak také,“ vyzývá majitele vozů Karel Šebesta, neplacený redaktor časopisu Aerovkář a archivář.Vyrobeno bylo přes 12 tisíc všech typů.
JL 29.9.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar