Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

7Castles Trial vyhráli manželé Adamů

Setinová rallye s názvem 7Castles, pořádaná letos už posedmé, pravidelně začíná sezonu historických vozidel. Šest desítek posádek startovalo opět od Engine Group v Tuchoměřicích, aby se sem zhruba po osmi hodinách opět vrátily.

Trasa letos opustila České Středohoří a vedle přes Vraňany a Mělník do Kokořínského dolu, u Grobiána doprava a serpentinami do Kaniny (tady se kdysi jezdila Rallye Škoda), dále přes kdysi město motorismu Mšeno do Lobče. Tady byla podepsána fúze mezi Škodovými závody Plzeň, vedenými Josefem Šimonkem a Václavem Klementem za Laurin Klement.
Pak přes Ráj do Dubé a vedlejšími silničkami přes Heřmaničky, Holany na oběd do České Lípy. Následovala druhá etapy s výhledem na poutní místo v Horní Polici s kostelem Navštívení Panny Marie a přes Kravaře, Úštěk, a díky uzavřené silnici po zajímavém úseku přes Kalovice do Sukorad, následovala Hoštka, Roudnice nad Labem, Okoř a cíl v Engine v Tuchoměřicích. Celkem dvě stě dvacet kilometrů, proložených soutěžními úkoly.V nich si vedli nejlépe manželé Tomáš a Kateřina Adamů s Fordem Capri. S s celkovým počtem 169 trestných bodů (tedy odchylka 1,69 s za celý den!) Druhá skončila další velice zkušená dvojice Albert Pance a Martina Fau s krásným Renaultem 8 Gordini, který nás potěší na každé setinové rallye. Pro třetí místo si dojeli Miloš Kašpar a Marie Janak s Mini 1275 GT. Jinak to snad ani dopadnout nemohlo, ve všech případech jde o zkušené posádky, které před týdnem úspěšně absolvovaly Spring Classic v Telči.Soutěže 7Castles se pravidelně účastní automobily ze sbírek Škoda-Auto, kterým patřilo prvních sedm startovních čísel. Jedničku měl Michal Velebný s Andreou Frydlovou se Škodou Superb 3000 OHV z roku 1939. A za nimi dvě Škody 1101 Roadster a Cabrio z konce čtyřicátých let. Speciálně vloženou Trofej Narcise Podsedníčka, určenou výhradně pro posádky s vozy Škoda, získali manželé Weithalerovými se Škodou 1000 MB.

Po škodovkách vyjely na trať sportovní otevřený Bentley 3/8 z roku 1951, dva Jaguary XK 120 a XK 140 z poloviny padesátých let a pak už mladší ročníky včele s Renaultem 16, vyhodnoceným v roce 1966 jako Auto roku. Soutěž za krásného prosluněného počasí obohatilo také pět maďarských posádek.JL 27.4.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar