Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

1.Sraz MTX a Podzimní Sosnění slibuje pěkné závody

V sobotu 25.září se opět rozburácejí na sosnovském autodromu motory historických sportovních a závodních automobilů včetně formulí F3 a MTX při Podzimním Sosnění a I. srazu automobilů a motocyklů značky MTX. Seznam přihlášených je prakticky plný, zbývá jen několik volných míst.

Velice pěkně je obsazena kategorie formulí, kde se ve společném závodě podstaví vedle sebe tři formule 3 a deset monopostů MTX.


A protože je Podzimní Sosnění součástí 1. oficiálního srazu automobilů a motocyklů se značkou MTX, tak se další zajímavé automobily objeví v demonstračních jízdách. Letos se asi na závodní dráze neobjeví Karel Jílek, jeden ze zakladatelů Metalexu, ale diváci se mohou těšit na další unikát. Tím je spider MTX, s nímž startoval jako vůbec první Čech v závodech Intersérie a do vrchu Miran Velkoborský. Vůz objevil nedávno v Anglii Stanislav Profeld a poprvé vystavil letos při závodě do vrchu Zbraslav – Jíloviště. Není vyloučené, že při demo jízdě usedne za volant po třiceti letech vedle Stanislava Profelda také Miran Velkoborský.


V demo jízdách předvede například Stanislav Kafka speciál MTX 160 RS, tentokrát přiveze druhý tento automobil ještě Karel Horník. Vyloučena nejsou ani další překvapení.


Součástí 1.srazu MTX bude i výstava závodních nebo sériových automobilů MTX včetně prototypů a motocyklů.


Nejvíce je v tuto chvíli obsazena nejzajímavější kategorie 5, do které je přihlášeno čtrnáct automobilů. Jako například Škoda 130 RS i 130 LR, Jaguar XJR, Austin Mini, MG Midget nebo tradiční obrovitý Citroën SM tradičního účastníka Hanse Joswiga.Také v dalších kategoriích se objeví zajímavé automobily jako například Ford Escort RS2000, BMW 1601, Porsche 911 Lotec, Maserati Biturbo atd.


Program bude v podstatě stejný jako v minulých letech, dopoledne od 9 hodin tréninkové jízdy, od 13 hodin pak závody s hromadným startem jednotlivých kategorií. Pořadatelé Czech Classic Car Clubu zvou i majitele motocyklů a automobilů, aby přijeli své skvosty alespoň vystavit.Vstupné diváci neplatí.


Více info na www.veteranskerojeni.cz

JL
20.9.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar