Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ferdinand Porsche Festival a Autosporting ve Vesci u Liberce

Ferdinand Porsche Festival je největší setkání majitelů sportovních automobilů Porsche v České republice, pořádané na připomínku místního rodáka a světově známého automobilového konstruktéra 20. století, profesora Dr. Ing. h. c. Ferdinanda Porsche, který se narodil 3.9.1875 ve Vratislavicích nad Nisou.

Letos by tak oslavil již 144. narozeniny. Porsche Classic Club ČR pořádá toto setkání již tradičně nejbližší víkend datu narozenin Ferdinanda Porsche a v posledních letech je tato akce i s mezinárodní účastí, když přijíždí majitelé Porsche z Německa a Slovenska. Očekáváno je až 200 automobilů Porsche, od roku 1954 až po současnost. Letos proběhne v sobotu 31.srpna.


AUTOSPORTING

Ve stejný den se také uskuteční setkání historických ale i současných sportovních a závodních automobilů různých značek s názvem Autosporting. Jde především o vzpomínku na motoristickou historii Liberce, neboť v tomto městě byl první automobil již roku 1893 dovezený místním průmyslníkem, baronem Theodorem von Liebiegem. Byl to první automobil na našem území a třetí v celém Rakousko Uhersku. Současně si ale připomínáme velký počet automobilových závodníků, kteří do Liberce, ale také nedalekého Jablonce nad Nisou, přiváželi vybojované vavříny z množství závodů a soutěží po celém světě.

Z těch nejznámějších jmenujme například Laopolda Lancmana, Jiřího Bergra, Zdeňka Vojtěcha, Břetislava Enge, Ladislava Bareše, Vlastimila Tomáška, bratry Veselé, ale i Jiřího Moskala a mnohé další.

Liberec se díky motoristickému sportu může pyšnit i prvním českým pilotem ve Formuli 1, Tomášem Enge a značným počtem jeho následovníků v mnoha dalších disciplínách motoristického sportu. Tuto dlouhou historii motorismu v Liberci oslavíme setkáním jak historických, tak i současných sportovních a závodních automobilů různých značek. Věříme, že přijede nejméně padesátka opravdu zajímavých automobilů.

Obě akce pořádá současně Porsche Classic Club ČR, který má v Liberci již více jak 35 letou tradici a je největším Porsche klubem v České republice. Partnerem akce je také motoristická agentura Autocultura a internetový portál Automuzeum.cz


Program setkání:


10:00 h
příjezd účastníků, příznivců i diváků


11:00 h
představení zajímavých automobilů moderátorem


12:00 h
ukázkové jízdy vozů Porsche, tak i veteránů a závodních vozů - Příjezd více jak stovky historických motocyklů


13:00 h
příjezd skupiny historických vozidel akce Šimišou - Jízdy zručnosti historických motocyklů


14:30 h
vyhlášení nejzajímavějších vozů Porsche na setkání


15:00 h
start do krátké orientační Ferdinand Porsche Tour s cílemTechnickém muzeu Liberec


16:00 h
setkání bude pokračovat v areálu Technického muzea Liberec kde si budou moci účastníci prohlédnout expozice TML, a naopak diváci alespoň část vozidel, která přijedou z Vesce.


18:00 hodin
ukončení akce, odjezd domů


Jak účastníci obou spojených akcí, tak i diváci mají možnost přijet svými vozidly až přímo do centra veškerého dění, přímo do areálu Vesec, kde pro ně bude připraveno dostatečně velké parkoviště. Cena parkovného činí 100 Kč za auto, Za motocykl 50 Kč. Pěší vstupné do sportovního areálu Vesec je zdarma.


PR 2.8.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar