Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Pozvánka na XI.Rallye Praha Revival

O víkendu se uskuteční již 12. ročník Rallye Praha Revival za účasti 160 posádek z celé Evropy, aby strávily tři dny na podniku, který se koná podle již osvědčeného a unikátního schématu pod promotérem Edy Patery.

V pátek v pravé poledne vyrazí ze slavnostního startu na Náměstí Jana Palacha před Rudolfinem v centru Prahy na trať jako první z pestrého revivalového startovního pole originální dakarská LIAZka Tomáše Poura. Za ní v minutových intervalech další podle startovní listiny.

http://edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=novinky/detail&id=4559


(Pozn.red.:Letos bohužel bez zahraničních i domácích hvězd automobilového sportu. Zato startovní pole je velice pestré.)

Z centra Prahy se revivalisté dostanou na tradiční prolog na závodišti ve Velké Chuchli, kde je první vůz očekáván ve 12:20. Po prologu se vrátí do radotínského Kart-centra, odkud v 16:15 vystartují do první etapy, zpestřené měřeným úsekem na trati závodu do vrchu mezi Komořany a Točnou, která je zavede až na Starou Živohošť, kde stráví dvě noci.

Sobotní program divákům nabídne dvě Show Section v sedlčanské Kotlině v 9:14 a v 17:58 hodin, Další možností, kde v sobotu bude možné shlédnout revivalová auta v akci bude na Výstavišti v Českých Budějovicích v 11:32 a v 15:15. V klidu si prohlédnout techniku bude možné o sobotní hodinové polední pauze v Holašovicích.

V neděli ráno v 9:59 začne Show Section znova na dráze v Sedlčanech, kam se ještě po orientačním kolečku po Sedlčansku vrátí k poslednímu souboji s chronometrem ve 12:35. Cíl bude opět v radotínském Kart-centru kde by se měl první vůz objevit ve 14:15. Zde dojde v podvečer i k vyhlášení výsledků a předání pohárů nejlepším v jednotlivých vypsaných třídách.

Na všechny Show Section je vstup zdarma, diváci musí mít na paměti, že Show Section nejsou závody na okruhu, ani rallyové rychlostní zkoušky, při sledování dění na trati by se měli řídit zdravým rozumem, respektovat zakázané prostory a bez výhrad se řídit pokyny činovníků tak, aby revivalovou pohodovou atmosféru nenarušila žádná mimořádná událost.

Posádky i pořadatelé zvou na víkend všechny příznivce motoristického sportu a fanoušky jeho historie ke strávení příjemných chvil a užité si pestré podívané.

Podrobné informace, harmonogram, startovní listinu lze nalézt na webových stránkách promotéra www.edda.cz/mscrdovrchu, nebo na FBJ.Malík 18.4.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar