Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Zlatý podzim na Grossglockneru s novou příručkou

Co si asi vyprávějí svišti na dobrou noc, než se odeberou k dlouhému spánku. To sice nevíme, ale kdo půjde po fantastických turistických trasách podél Grossglocknerstraße ve zlatém podzimu, může i tuto hádanku vyřešit.

Podzim je hlavní sezónou rekreantů a milovníků přírody. Měkké, zlaté světlo splavuje barevné listy stromů v nejkrásnějších barvách a vrcholy se zdají být dost blízko k dotyku. Vzduch je čistý a pikantní a v chladném ránu můžete cítit blížící se zimu. Hustá ranní mlha obklopuje přilehlá údolí.

Vysokohorská alpská silnice Großglockner je ideálním výchozím bodem pro podzimní túry v alpské krajině. Dokonce i samotný příjezd klikatící se alpskou silnici je opravdovým zážitkem! V každé zatáčce se otevírá pohled na další a další majestátní vrchol, osvícený podzimním sluncem. Pro sviště nastává období shánění potravy, aby si vytvořili dostatečné zásoby tuky, než se odeberou ke spánku, který trvá od října do května. Naposledy se prohánějí po alpských loukách, než zmizí ve svých skalních dírách. A král nebe, orel skalní, si bude muset hledat jinou potravu.


Pěší turistika po stopách Franze Wallacka

Dokonce i stavitel silnice a turistický vizionář Franz Wallack miloval hory a rád si zašňoroval své turistické boty a vyrazil do hor. Z jeho nadšených dokumentů a poznámek byl v loňském roce vytvořen hodnotný průvodce „Grossglockner High Alpine Road". Určené cesty vedou přes idylické horské pastviny až do vysokohorského terénu. Díky tomuto turistickému průvodci můžete odhalovat nové tipy k výšlapům podél vysokohorské silnice Grossglockner.

Walter Mair z Osttirol svého průvodce po dobře udržovaných a značených stezkách doplil ještě historií a různými příběhy. Den za dnem můžete svůj batoh znovu zabalit a vyrazit na stezku Franze Wallaka v zlatém podzimním světle. Nová podzimní nabídka Grossglockner High Alpine Road je dokonalým základem pro nezapomenutelnou turistickou dovolenou. Turistická příručka za 49 eur nabízí také jako bonus inspiraci pro horolezectví včetně osmidenního vjezdu na vysokohorskou silnici Grossglockner.

Nabídka je platná od 10. září do konce sezóny (konec října / začátkem listopadu).JL 13.9.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar