Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Zimní ráj - Montafon/Silvretta

Svahy Montafonu nadchly již Ernesta Hemingwaye natolik, že tady v polovině 20. let strávil hned dvě zimy. Rozličné lyžařské areály Montafonu skrývají neopakovatelné kouzlo. Začátečníci, zkušení lyžaři i sportovní nadšenci najdou v sedmi lyžařských oblastech, vše co potřebují

 

Alpské údolí Montafon je dlouhé 39 kilometrů, jeho 11 obcí, které nabízejí 18 000 volných lůžek, leží v nadmořské výšce od 650 do 1450 m.n m. a obklopené horami do výšky až 3312 metru nad mořem.

Zima proměňuje toto alpské údolí v jedinečný lyžařský ráj - 62 stanic horské dráhy ( s celkovou kapacitou 92 270 osob za hodinu) a lyžařských vleků, 222 km vyznačených a udržovaných sjezdovek, turistické lyžování na bílých ledovcích Silvretty, 100 km upravených běžeckých tratí, ca 290 km zimních turistických cest, sáňkařské dráhy, deset lyžařských škol, osm lyžařských školek, umělé kryté kluziště, tenisové haly - to vše umožňuje dovolenou s aktivním odpočinkem.

Montafonský skipas je paušální vstupenkou na všechny horské dráhy a vleky v údolí včetně dráhy Bludenz- Schrans a veřejné dopravy v údolí.

První lyžařský areál Montafonu, středisko Golm leží asi 10 minut od sjezdu z dálnice na Bludenz apatří k nejkrásnějším a nejatraktivnějším lyžařským oblastem ve Vorarlbergu. K dispozici je 27 kilometrů sjezdovek, nejdelší měří přes devět kilometrů s převýšením 1482 metrů. Lanovkou Aussergolmbahn se lze dostat na novou sjezdovku Diabolo s výškovým rozdílem 312 metrů a sklonem 70 procent.

Velice dobře upravené sjezdovky a zasněžovací zařízení na úpravu tratě až do údolí umožňují v areálu Hochjoch-Schruns nejdelší sjezd dlouhý 12 kilometrů. V největším sportovním centru na světě postaveném přímo v lyžařském areálu na hoře Kapellalpe je k dispozici konvenční sportovní nářadí i nekonveční vybavení (funcar, sněžné skútry, snowblade, skifox atd). Hochjoch umožňuje zimní zábavu všem, neboť skifox a snowcycle snadno zvládnou i nelyžaři.

Jednou z nejkrásnějších a nejlépe zpřístupněných alpských lyžařských středisek je Silvretta Nova. Patří k zimním sportovním oblastem s největším kouzlem a nejlepší infrastrukturou v Rakousku. Tři speciální dráhy dopraví sportovce během krátké doby do areálu Silvretta Nova. Díky zvláštní poloze patří s obcemi St. Gallenkirch, Gortipohl, Gaschurn a Partenen, které jsou rozloženy kolem  Gampabinger Berg a vrcholu Versettla ve výšce 2300 m. n m., k centrům s největší zárukou dobrých sněhových podmínek v Alpách. Přímo kouzelný svět pro začátečníky i lyžařské či snowbordové profesionály. Zimní turistické cesty vedou k vyhlídkovým bodům, z nichž je krásný výhled po celém okolí. Nová šestisedačková lanovka s pohodlným čalouněním nahradí tři vleky Vermiel, čímž dojde k podstatnému zlepšení kvality

Z Gargellenu, lyžařského areálu Schafberg vychází přes 30 lyžařských tras, které zčásti překračují hranice do sousedního Švýcarska.

Bielerhöhe je výchozím bodem pro cesty na vysokohorské ledovce nad hranicí stromů. Vysoko položené běžecké tratě ve výšce 2000 m nad mořem, vedoucí přes jezero Silvretta, lákají k radovánkám severského lyžování. Lyžařská oblast Kristberg u Silbertalu s 11 km dlouhou panoramatickou výškovou běžeckou tratí je u rodin s dětmi oblíbená stejně jako lyžařský terén Grabs u Tschaggunsu.

V době od 6 do 13. ledna a od 13 do 20.ledna nabízejí Montafonské horské dráhy ve spolupráci s hostitelskými zařízeními cenový bonbonek - Užijte si 7 dní, zaplaťte pouze pět. Tento paušál se však vztahuje na skipass a ubytování, za stravování si mohou hotely účtovat sedm dní. V době od 10. března do 15. dubna mohou děti narozené v roce 1997 a mladší bydlet a lyžovat zdarma, pokud si alespoň jeden z rodičů zakoupí na stejnou dobu skipas pro oblast Montafonu na pět a výše dnů.

Další informace o Montafonu můžete získat na http://www.montafon.at/ nebo http://www.rakousko.com/

 

Jindřich Lasík, 3.11.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar