Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Zimní radovánky v Horním Rakousku

K oblíbeným lyžařským oblastem českých příznivců bílé stopy patří nejen oblast Dachsteinu, ale také třeba Hinterstoder nebo Wurzeralm, kam pohodlně dojedete zhruba za 2,5 hodiny od našich hranic z Dolního Dvořiště.

Ovšem mezi Šumavou na severu a horským masivem Dachstein na jihu láká hosty dalších sedm špičkových lyžařských středisek Horního Rakouska. Bez ohledu jestli jste začátečník nebo profesionál, či vyznavač bílé stopy anebo jen tak turista, určitě si v této oblasti najdete to své místečko či sjezdovku.Hochlift (933-1338 m
Skipass (dospělí/dítě na 1 den) 28/17 eur, 20 km sjezdovek, 9 lanovek a vleků
Nejsevernější lyžařský region Rakouska leží přímo na hranicích s ČR a Bavorskem, prakticky hned za Lipenskou přehradou u Nové Pece. Hochlift (1338 m) boduje nejen svými FIS sjezdovkami, ale i rodinnými sjezdy. Zatímco snowpark Licht slibuje zábavu ve stylu freestylu, děti natrénují první obloučky v parku Sunny´s Kids Park, které ostatně najdeme i v dalších střediscích.Hinterstoder (600-2000 m) Skipass 33/18,50 eur, 35 km sjezdovek, 12 lanovek a vleků
Na jihovýchodě Horního Rakouska, v rekreačním regionu Pyhrn-Priel se nachází známé lyžařské středisko Hinterstoder. Českými lyžaři velmi  

oblíbená oblast je lehce dostupná po dálnice přes Linec směr Graz s odbočkou na Hinterstoder. Na prudkých sjezdovkách se ve dnech 20. a 21. prosince uskuteční dva závody Světového poháru. Díky tomu se nová sjezdovka „Hannes Trinkl“, pojmenovaná po mistru světa a místním rodákovi, stane poprvé dějištěm Světového poháru. Do lyžařského areálu na Hullerer Boden se dostanete buď lanovkou přímo z parkoviště anebo můžete vyjet automobilem za malý poplatek, ovšem nezapomeňte na kvalitní zimní pneumatiky a řetězy.Wurzeralm (810 – 1870 m) 


Skipass 21/18 eur, 22 km sjezdovek, 6 lanovek
O několik kilometrů dál můžete odbočit z dálnice na Spittal am Pyhrn, (před tunelem Bosrucktunnel) ,u něhož leží další romantické lyžařské místo Wurzeralm. Nejrychlejší pozemní  

lanovka na světě vede na náhorní plošinu, u níž jsou sjezdovky s bohatou vrstvou sněhu. „Alm“ nabízí čiré potěšení snow fun před nádhernou horskou kulisou a příjemné posezení na sluneční terase nové chata Bärenhütte. Na náhorní plošině najdeme také skvěle upravené běžecké stopy, vhodné i pro začátečníky. Jinak sedačková lanovka vyveze příznivce alpských sportů až na horu Frauenkar.Dachstein-West (800-1800 m)
Skipass 31,80/16,70 eur, 140 km sjezdovek, 48 vleků
Největší lyžařský region Dachstein West zve lyžařské nadšence do Solné komory. V tomto regionu, který leží v okolí městeček Gossau, Russbach. Zwieselalm a Annaberg je připraveno 140 km upravených sjezdovek a 48 vleků včetně kabinkových lanovek.Krippenstein (800-2100 m)
Skipass 29,20/15,60 eur, 43 km sjezdovek, 8 lanovek
„Král Dachsteinu“ čeká v nedalekém dalším lyžařském regionu. Hodně zábavy a legrace v prašanu si užijí lyžaři ve freeride aréně na Krippensteinu, kde se také nahází nejdelší sjezdovka východních Alp. Trať z Krippensteinu do Obertraunu měří 11 kilometrů. Jen pro zajímavost ze 43 km sjezdovek je 30 km označených jako černá, takže adrenalinové zážitky jsou zaručeny.Kasberg (620 – 1600 m)
Skipass 29,50/16,50 eur, 40 km sjezdovek, 12 lanovek
Z dálnice A8 odbočíte například v Kirchbergu a vydáte se směrem na Grünau, kde najdete sjezdovky na Kasbergu, zvláště vhodné pro rodiny.Feuerkogel (550 – 1600 m)
Skipass 25/14,30 eur, 5 km sjezdovek, 7 vleků
Vysoko na jezerem Traunsee se nachází lyžařský region Feuerkogel, který nabízí zábavu na lyžích či snowbordech pro každého. Lanovka vyveze návštěvníky do horského sedla s rodinnými sjezdovkami, přičemž dostatek sněhu je zaručen výbornou polohou. Odtud je také překrásný výhled na jezero s majestátním vrcholem Traunstein. Zmíněný region v centru Solné komory patří k oblíbeným oblastem pro celou rodinu.


Další informace: www.wintersport.atwww.rakousko.com

PL, 9.11.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar