Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Zimní dovolená v tyrolském Pitztalu

Údolí Pitztal v Tyrolsku nabízí všechno potřebné k dokonalé zimní dovolené pro lyžaře, snowboardisty i vyznavače bílé stopy. Tři zdejší lyžařské oblasti - Pitztalský ledovec, Hochzeiger a Rifflsee – jsou maximálně rozdílné.

Zatímco na Pitztalském ledovci vládne už od 24. září čilý lyžařský provoz, zahajují lyžařské oblasti Hochzeiger a Rifflsee svou sezonu až počátkem prosince. V pátek se rozjedou lanovky a lyžařské vleky na Hochzeigeru, kde se 3. prosince bude konat slavnostní zahájení zimní sezony s Jürgenem Drewsem a jeho skupinou CCR Revival-Band.
Stejný den zahajuje sezonu rovněž oblast Rifflsee, jejíž sjezdovky s mnoha variantami sjezdů považují milovníci lyžování ve volném terénu a carvingových lyží za tajný tip. Jedinečnost této lyžařské oblasti spočívá především v ohromujícím výhledu na okolní třítisícovky.
Hochzeiger s mírně zvlněnými a z velké části bezlesými svahy je naproti tomu klasickým lyžařským areálem pro rodiny s dětmi. Ovšem i tady mají náročné sjezdovky a nádherné svahy s hlubokým sněhem, které lákají do sněhové krásy zdatné lyžaře. Slavná sjezdovka Zirbenfall, která má místy sklon až 80%, byla o 2 km prodloužena.
Další novinkou je 300 metrů dlouhý snowpark, který je se svými 15 terénními prvky, lehkou a středně těžkou dráhou vhodný jak pro začátečníky, tak pro technicky dokonalé milovníky akrobatických jízd na lyžích.
Na Pitztalském ledovci se přes léto pracovalo na plné obrátky na nové lanovce pro osm osob Wildspitzbahn. Nejvyšší bod v Rakousku zpřístupněný lanovkou, který leží ve výšce 3.440 metrů nad mořem, bude od zimní sezony 2012/2013 dosažitelný novou lanovkou.
Nejen lyžaři a snowboardisté mají v údolí Pitztal ty nejlepší podmínky, ale také běžkaři mohou být se zdejší nabídkou spokojeni. Po zahájení sezony v listopadu přitahuje ledovec stále více běžkařů do nového centra, které leží v nadmořské výšce 2.740 metrů.
Zatímco v údolí se toužebně čeká na sníh, mohou zájemci absolvovat už první kolečka na upravené vrcholové běžecké trati. Sedm kilometrů dlouhá trať se vine ve výškách mezi 2.690 a 2.740 metry. Milovníci běžek mohou využít k jízdě na ledovec zlevněnou permanentku pro běžkaře, která je opravňuje k jízdě nahoru i dolů pozemní lanovkou Gletscherexpress a k využívání lanovky Gletscherseebahn.
Když napadne sníh i v údolí, nabízí Pitztal na 70 kilometrů běžeckých stop, které jsou připraveny pro milovníky volného i klasického stylu, například 22 km dlouhá běžecká stopa údolím. Pro ty, kdo nemají rádi vůbec žádné lyže na nohou, jsou k dispozici pěší túry s průvodcem, túry na sněžnicích, projížďky na saních tažených koňmi a sáňkování ve dne i v noci.

www.pitztal.com/en/international/tschechisch

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar