Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Železniční depozitář NTM zahájil sezonu

V Železničním depozitáři Národního technického muzea v Chomutově proběhlo slavnostní zahájení letní sezóny 2018. Hosté se seznámili se současnými novinkami v depozitáři a měli možnost si prohlédnout všech 94 vystavených kolejových vozidel, které do depozitáře lákají množství návštěvníků.

Železniční depozitář NTM v Chomutově bude v roce 2018 zpřístupněn pro velký zájem veřejnosti na celou letní sezónu, tedy od 30. března do konce října po čtyři dny v týdnu. Tato největší státní železniční sbírka u nás dokumentuje technický vývoj kolejových vozidel od druhé poloviny 19. století do současnosti.

Návštěvníci depozitáře se mohou těšit také na jízdy historických vlaků. Tradičně to budou jízdy „Z muzea do muzea“ na trase Lužná-Chomutov, které se budou konat ve spolupráci s Českými drahami v sedmi vybraných termínech. Do chomutovského depozitáře přijede i „Prezidentský vlak NTM“. Soupravu historických vozů československých prezidentů bude Národní technické muzeum v rámci projektu „Made in Czechoslovakia - aneb průmysl, který dobyl svět“, pořádaného k oslavám stého výročí vzniku československého státu, vystavovat během letních měsíců roku 2018 ve vybraných městech České republiky.


NTM 17.4.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar