Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Zámecká slavnost vína v Českém Krumlově

Festival vína Český Krumlov® nabídne v sobotu 25. listopadu veřejností velmi oblíbenou Zámeckou slavnost vína. Návštěvníci degustační a prodejní přehlídky vín se od 14:00 - 22:00 h v Zámecké jízdárně mohou těšit na degustaci 300 vzorků vín z Čech, Moravy, Německa, Rakouska, Maďarska, Itálie, Francie, Černé hory a Chile.

Návštěvníkům se představí 32 vinařství, z nich zhruba polovina bude z Čech a Moravy a polovina ze zahraničí. Zájemci budou moci ochutnat na 300 vzorků vín.

„Kromě tradičních hvězdných vinařství Volařík, Reisten či Sonberk se do Zámecké jízdárny opět po roce vrátí Zámecké vinařství Bzenec, které získalo titul Vinařství roku 2015 a Vinař roku 2016 či vinařství Vinselekt Michlovský. Představíme také několik nových rozvíjejících se vinařství, jako je např. vinařství Nepraš z Pavlova, vinařství Púrynky z Velkých Bílovic, ze zahraničních pak např. vinařství Neustifter a Schuckert z nedalekého Weinviertlu,“ uvádí Pavel Fučík ze Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov, jednoho z pořadatelů festivalu. Ze zahraničních vín budou moci návštěvníci ochutnat také vína z Německa, Maďarska, Itáleie, Francie, Černé Hory, ale také ze vzdálenějšího Chile.

„Díky široké nabídce vzorků budou moci návštěvníci vnímat rozdíly mezi jednotlivými druhy vín a své poznatky si zapisovat do katalogu vín, který obdrží spolu s degustační skleničkou při vstupu,“ sděluje Miroslav Reitinger z Českokrumlovského rozvojového fondu, druhého z pořadatelů festivalu, a dodává: „Návštěvníci Zámecké slavnosti vína budou moci také hlasovat pro tři nejlepší vína ve dvou kategoriích: bílá&rosé vína a červená vína. Hlasování bude probíhat prostřednictvím webové aplikace speciálně vyvinuté pro Zámeckou slavnost vína v Českém Krumlově a bude uzavřeno ve 20.00 hod., slavnostní vyhodnocení proběhne ve 21.00 hod.“ Tři nejlépe hodnocená vína budou oceněna a zároveň šest vylosovaných hlasujících získá hodnotné ceny.

V průběhu Zámecké slavnosti vína bude možno zakoupit vína za zvýhodněnou festivalovou cenu a návštěvníkům bude k dispozici bohaté studené i teplé občerstvení. Zájemci si budou rovněž moci vyzkoušet sabrage se zástupcem vinařství Proqin.

Také v letošním roce připravili pořadatelé pro návštěvníky Zámecké slavnosti vína AFTERPARTY, která proběhne v restauraci Krumlovský mlýn. K poslechu i tanci zahraje českobudějovická kapela Kambožda. Pro návštěvníky Zámecké slavnosti vína je vstup na afterparty zdarma.

Festival vína Český Krumlov probíhá až do 30. listopadu. Program Víno & Gastronomie & Kultura, který doprovází festival po celou dobu jeho trvání, nabídne v tomto a následujícím týdnu např. ještě exkluzivní večer s víny od Vinselekt Michlovský, večer plný šumivého vína s Michalem Šetkou či možnost ochutnat koktejly, které obsahují víno. Více informací naleznete na www.festivalvinack.cz, sledovat můžete také facebookovou stránku Festivalu vína Český Krumlov na www.facebook.com/festivalvinack.


PR
22.11.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar