Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Začal veletrh Holiday World

Na výstavišti PVA v Praze Letňanech byl dnes zahájen veletrh cestovního ruchu Holiday World s pojený s akcí Region World. Prakticky jedna hala reprezentuje všechny kraje a turistické oblasti České republiky, druhá je věnována zahraničí.

V době naší návštěvy byl největší zájem o tuzemské oblasti, včetně příhraničních oblastí jako je například Sasko, Waldviertel nebo Bavorský les. V množství propagačních materiálů se dozvíte hodně zajímavého nejen o místech, všeobecně známých, ale i „utajených“, které rozhodně stojí na návštěvu. Chcete se jen pořádně dívat.

Při troše štěstí můžete okoštovat i vína z různých vinařských oblastí nebo se osvěžit pivem ze soukromých pivovarů.


Střední Čechy královské

Atmosféra z doby vlády prvního českého krále, který byl zároveň i císařem Svaté říše římské, bude doprovázet návštěvníky, kteří zavítají do expozice destinace Střední Čechy. Ti se mohou vyfotit s dobovými kostýmy a rekvizitami zapůjčenými ze zámku Loučeň. Expozice prezentuje celou turistickou destinaci Střední Čechy. Návštěvníci zde najdou na jednotlivých stancích kromě SCCR turistické oblasti jako Český ráj, Kraj blanických rytířů, Berounsko, Toulava, Brdy a Podbrdsko, zámek Loučeň, Středočeské vodní cesty, a partnerské regiony Pešť a Dolny Slask. Zároveň se mohou inspirovat i nabídkou muzeí a galerií, které na stánku bude zastupovat Odbor kultury a památkové péče SK.


Vysočina sklářská

Na veletrhu Vysočina Tourism prezentuje letošní hlavní cíl v kraji, kterým je sklářství. Na stánku Vysočiny, který sdílí s partnery z Třebíče, Velkého Meziříčí, Bystřice nad Pernštejnem, Jemnice a Šiklandu, probíhají živé ukázky sklářské výroby, k vidění je i expozice skleněných skvostů od studentů akademie ve Světlé nad Sázavou. Návštěvníci získají podrobné informace o všech akcích celého roku skla, brožuru Vysočina sklářská, kterou Vysočina Tourism při této příležitosti vydal, ale i další brožury jako třeba Kalendář akcí na Vysočině 2020, Památky UNESCO, Top atraktivity Vysočiny, Cyklovýlety po Vysočině, Hrady, zámky a historické objekty, Vysočina filmová, Pivovary na Vysočině, Židovské cesty, mapy, letáky a další


KAM po Česku na veletrhu

Nezávislá česká společnost založená v listopadu 2007 jako nezisková organizace a od března 2016 fungující jako s. r. o. Naše redakce se věnuje od svého vzniku bezplatnému poskytování unikátních a aktuálních zpráv z oblasti volnočasových aktivit, především turistice a kultuře. V sobotu 15. 2. 2020 bude na stánku probíhat autogramiáda herců Divadla PALACE. V čase 14:00 - 16:00 hod. se návštěvníci mohou těšit na Martinu Hudečkovou, Miroslava Etzlera, Ladislava Hampla nebo Kateřinu Holánovou.
Stánek najdete v hale 2 spolu s Městem Litoměřice, Muzeem středního Pootaví Strakonice, tiskárnou Akontext, Divadlem Palace, Památníkem Terezín, městem Ústí nad Orlicí a Československou obcí legionářskou.


Jižní Čechy

Jižní Čechy, nové téma a značka, s níž budou Jihočeši prezentovat svůj region v oblasti cestovního ruchu, si odbyla svoji oficiální veřejnou premiéru na veletrhu Holiday World v Praze Letňanech.
S turistickou nabídkou jižních Čech a mnoha podobami značky „opravdová láska“ se mohou návštěvníci letňanského veletržního areálu blíže seznámit v expozici 2A08. A to až do neděle 16. února, kdy se brány výstaviště znovu uzavřou.

„Návštěvníci se mohou opět těšit na tradiční nabídku památek, kultury, jihočeské gastronomie a na bezpočet tipů na rodinnou a aktivní dovolenou. Na své si přijdou i vyznavači myslivosti či rybaření. Pro návštěvníky je ovšem připraveno i několik novinek. Například opravdový camping and glamping a opravdová historická města. Nabídku rozšiřují také pobyty na jihočeském venkově a nezapomínáme ani na pohybově znevýhodněné návštěvníky, pro něž máme připraveny zajímavé tipy na výlety po jižních Čechách,“ uvedla manažerka marketingu JCCR Jana Píchová.

Celá jihočeská expozice, zdobená tematickými piktogramy, jejichž sjednocujícím prvkem je srdce, se nese v duchu opravdové lásky. Vedle JCCR zde region prezentuje také Odbor kultury a památkové péče jihočeského krajského úřadu, Evropský region Dunaj Vltava (ERDV), Nadace jihočeské cyklostezky a vybrané destinační oblasti jižních Čech: Budějovicko, Toulava, Česká Kanada, Prácheňsko a Novohradsko-Doudlebsko. Součástí programu je v pátek 14. února Valentýnská soutěž o víkendový pobyt pro dva v jižních Čechách.

Značka Jižní Čechy opravdová láska nyní tedy střídá mimořádně úspěšný titul Jižní Čechy pohodové, s nímž Jihočeská centrála cestovního ruchu sklízela významná odborná ocenění. Například loňskou Velkou cenu cestovního ruchu v kategorii Nejlepší jednotná kampaň.


Otevírací doba pro odborníky:
Pátek 9:30 – 18:00 hodin


Otevírací doba pro veřejnost:
Pátek 14:00 – 18:00 hodin
Sobota 9:30 – 18:00 hodin
Neděle 9:30 – 15:00 hodin


Vstupné:
Základní: 150 Kč
Zlevněné: 120 Kč (senioři nad 60 let, ZTP, studenti do 26let)
Zdarma: děti do 140 cm v doprovodu dospělé osoby, ZTP/P vč. 1 osoby doprovoduJL + PR 13.2.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar