Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Výlet na Budějovicko může začít okamžitě

Na start turistické sezony a okamžité otevření provozů jsou již připraveni poskytovatelé služeb na Budějovicku. Netrpělivě tak očekávají nové stanovisko vlády, které by to umožnilo. Pokud se tak stane, jihočeská metropole a její okolí nabídne turistům aktivity klidně na týdenní dovolenou.

Nucenou pauzu využila většina provozovatelů k vylepšení nabídky a hosté se tak mohou těšit na nové atrakce, nabitý kulturní program i vylepšené ubytování. “Těší nás, že kromě marketingu bude za Budějovicko mluvit samotná nabídka a lidé budou mít jasný důvod proč přijet právě sem,” říká ředitel destinační společnosti Českobudějovicko-Hlubocko Tomáš Polanský.


Například jedna z nejnavštěvovanějších českých památek, zámek Hluboká nad Vltavou, připravuje program zaměřený na děti, nazvaný Prohlídky s paní kněžnou. Zámek, který by byl za normálních okolností otevřen i v zimě, nyní chystá hlavní prohlídkovou trasu v prvním patře a v průběhu sezony například výstavy, divadelní a hudební vystoupení či muzikál. Vše závisí pouze na vládních nařízeních


Nezaháleli ani ubytovatelé. Řada z nich zrekonstruovala své provozy či připravila speciální pobytové balíčky. Budějovický Hotel Zvon nabídne cyklistům bezplatnou úschovnu kol, menu plné aktivit ve spolupráci s okolními poskytovateli či rozšířené snídaně a prémiové pokoje s výhledem na historické náměstí. Na dobrodružné povahy se pak zaměřil nedaleký Safari Resort, který navýšil kapacitu ubytování v indiánských tee pee a nově nabízí například přelet balonem nad stády bizonů.


Voda bude velký tahák

Kromě již tradičních pravidelných lodních linek na Vltavě a Malši, kde je provozováno celkem 8 lodí, přibyly do nabídky další tématické plavby v centru Českých Budějovic. “Naši hosté mohou spojit plavbu lodí s komentovanou prohlídkou a degustací v pivovaru Samson, nebo prohlídkou fotbalového stadionu Dynamo České Budějovice. Lodní linky mohou využít také k turistickým cílům jako je Vodárenská věž, planetárium či Jihočeské divadlo,” popisuje provozovatel lodní dopravy Jiří Borovka. Rozšíří se služby půjčovny plavidel na slepém rameni Malše, kde budou k dispozici kromě šlapadel a veslic také kajaky. Slepé rameno nabídne nové atraktivní ubytování v plovoucím apartmánu Rezidence MALŠE.


Zkrátka nepřijdou ani milovníci kultury. Jihočeské divadlo zkouší podle dramaturgického plánu a je připraveno na premiérová představení všech čtyřech souborů. Alšova jihočeská galerie plánuje na konec dubna otevření dlouho očekávané výstavy Malevič a ruská avantgarda v zámecké jízdárně na Hluboké a ve Wortnerově domě v Budějovicích pak expozici české klasiky ze sbírek AJG a výstavu Jaroslava Valečky Severní vítr je krutý.


“Osobně se těším na otevření Zoo Hluboká a nově narozená mláďata a zajdu se podívat do Jihočeského muzea na výstavu Co přinesla dálnice. Za relaxem vyrazím na Židovu strouhu nedaleko Týna nad Vltavou,” dává osobní tipy Tomáš Polanský.

PR 11.4.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar