Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Velikonoční svátky na Budějovicku

Velikonoční svátky letos nabídnou nejen čtyři dny volna, ale také řadu zajímavých akcí. Obzvlášť na Budějovicku v jižních Čechách, kde se tradice mísí se zábavou, a to je důvod vyrazit na první jarní výlet. Během prodlouženého výletu zvládnete oslavit Velikonoce, a ještě navštívit oblíbené turistické cíle.

Velikonoční program v jihočeské metropoli a jejím okolí je plný akcí. Návštěvníci se tak mohou těšit jak na tradice spojené s tímto nejvýznamnějším křesťanským svátkem, tak na aktivity a akce pro rodiny s dětmi. Možná poněkud nezvyklou podívanou nabídne Velikonoční hrkání v historickém centru Budějovic. Podle tradice nahrazuje zvuk hrkaček a řechtaček zvony, které během čtvrtka “odletí do Říma”. Průvod hrkačů v maskách prochází pravidelně městem od čtvrtečního večera až do sobotního poledne a doplňuje program na náměstí Přemysla Otakara II.. Tam pak bude na Velký pátek probíhat tesání a vztyčení dřevěných křížů. Jihočeské divadlo na tento den připravilo koncert Giuseppe Verdi - Messa da Requiem v klášterním kostele na Piaristickém náměstí.

Rodiče s dětmi pak jistě uvítají Velikonoční programy, které jsou připraveny na řadě míst. Například Velikonoce v ZOO Hluboká, nebo hledání obřích kraslic rozesetých v Hluboké nad Vltavou a jejím okolí. Jihočeské muzeum uvádí tématickou výstavu “Strejčku a tetičko, dejte taky vajíčko”. Ta návštěvníky přenese do dob našich předků a připomene, jak se svátky jara slavily hlavně na jihočeském venkově.

V Jihočeském zemědělském muzeu v Netěchovicích si můžete zkusit uplést pomlázku, nazdobit kraslice a upéct mazanec či chléb v peci.


Pro všechny, kteří mají zájem o lidová řemesla a techniky, je připraven workshop v Městském domově dětí a mládeže v Týně nad Vltavou, nebo tvořivé dílničky pro děti v Safari Resortu v Hluboké u Borovan, kde se děti setkají také se zvířaty. V informačním centru JE Temelín na Vysokém Hrádku a v přilehlém zámeckém parku se kromě velikonočního workshopu uskuteční také farmářsko řemeslný trh, hudební vystoupení, soutěže pro děti a bohatý doprovodný program

Na seznamu budějovických Velikonoc je celá řada akcí. Jejich aktualizovaný přehled najdou zájemci na odkazu bit.ly/VelikonoceCB2023PR 3.4.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar