Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Velikonoční dobrodružství v Muzeu Karla Zemana

Od pátku 15. dubna až do neděle 17. dubna 2022 bude v Muzeu Karla Zemana probíhat velikonoční program pro každého odvážného dobrodruha. Program propojí zábavu, vzdělávání a soutěživost se známým filmem Ukradená vzducholoď.

Děti tak zažijí velikonoce v unikátním prostředí Muzea Karla Zemana s netradičním programem, který je dovede až k vlastní vzducholodi, se kterou mohou „odletět“ domů.
Vydejte se s dětmi na velikonoční dobrodružství do Muzea Karla Zemana! Během dobrodružné cesty děti prokážou svou odvahu a vynalézavost, důvtip v řešení hádanek i přesnost v hodu velikonočním vajíčkem. Jeden z úkolů je seznámí s Braillovým písmem, speciálním systémem psaní určeném pro nevidomé, v dalším úkolu otestují svůj čich během poznávání vůní. „Připravili jsme pro děti netradiční úkoly, aby si připadaly jako v Zemanově dobrodružném filmu Ukradená vzducholoď. Po splnění všech úkolů získají odměnu právě v podobě létající vzducholodi.“ dodává k programu Lenka Lukáčková, ředitelka Muzea Karla Zemana.Ukradená vzducholoď míří do Muzea Karla Zemana
Při vstupu do expozice děti obdrží mapu Muzea, která je pomocí indicií navede na stanoviště s jednotlivými úkoly. Za splněné úkoly získají samolepky, které nalepí do chybějících polí na mapě a po vylepení všech samolepek na děti bude čekat Odznak dobrodruha a vzducholoď, kterou si vyrobí podle vlastní fantazie. V tomto případě však nebude ukradená, ale poctivě zasloužená za prokázání dobrodružných schopností.

Akce je vhodná pro rodiny s dětmi od 6 let. Velikonoční program bude probíhat od pátku 15. dubna do neděle 17. dubna 2022 mezi 10. a 17. hodinou. Mapku s úkoly obdrží každý návštěvník na pokladně Muzea Karla Zemana ke vstupence.

Kromě velikonoční dobrodružné cesty se návštěvníci mohou těšit i na stálou expozici Muzea Karla Zemana, kde se mohou proletět na létajícím stroji a okřídlených koních barona Prášila, zazářit ve filmové scéně nebo ovládat ponorku z Vynálezu zkázy. Na památku si mohou návštěvníci kromě fotek odnést také fantaskní suvenýry z nově zrekonstruovaného muzejního obchodu.O Muzeu Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana se za dobu svého téměř desetiletého působení nesmazatelně zapsalo na mapu kulturních institucí v pražské metropoli. Za svůj cíl si klade představit celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část Muzea je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.


Muzeum je unikátní svým interaktivním a hravým pojetím – nabízí návštěvníkům možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.PR 12.4.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar