Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Veletrh Holiday World již příští týden v Praze

Sedmadvacátý ročník největšího středoevropského veletrhu cestovního ruchu HOLIDAY WORLD 2018 představí téměř celý svět. Ve dnech 15. – 18. února proběhne souběžně s mezinárodním veletrhem gastronomie a zařízení pro hotely a restaurace TOP GASTRO & HOTEL 2018 a World Filmem.

Celkem se bude prezentovat 46 zemí světa. Neděle 18. února bude pak zaměřena na rodiny s dětmi. Pro ty kdo plánují cestovat s dětmi do tří let a hledají informace o zajímavých městech a místech po celém světě, která s nimi lze pohodlně navštívit, je určena platforma Baby City Guide.

Letošní partnerskou zemí veletrhu je Slovensko. Toto partnerství není náhodné, naopak bylo vybráno na počest stému výročí Československa a pětadvacetiletému výročí samostatnosti obou republik. Na oslavu tohoto výročí je připraven na neděli 18. února pro československé manželské páry vstup na veletrh zdarma. Bezplatný vstup je připraven také pro pětadvacetileté, jako je i výročí obou republik.

Návštěvníci se mohou zapojit do řady soutěží, jako například o zájezd all inclusive pro dvě osoby ve dvoulůžkovém pokoji na 14 nocí do hotelu SunConnect Eftalia Marin aaaa+ od spolčnosti CK Neckermann/ Thomas Cook nebo získat kupóny na slevu na zájezd.
V rámci veletržního programu vystoupí i zpěvačka Celeste Buckingham, slovenská ethnobeat skupina Družina a řada významných cestovatelů, jako Petr Horký, Jiří Kolbaba, Pavel Stehlík, Miroslav Stingl a další.

„Po výjimečné zájezdové sezoně 2017 očekávají cestovní kanceláře také pro letošní rok silný zájem o pobyty v zahraničí, a to nejen v hlavní prázdninové sezoně. Češi platí za nadšené dovolenkáře a preferují model několika kratších dovolených během celého roku, které rozkládají do návštěvy blízkých destinací i vzdálenějších exotických míst. Dosavadní předprodeje na sezonu 2018 zakládají předpoklad, že čeští turisté vedle klasických evropských destinací znovu plně docení krásy Egypta, Turecka, Tuniska nebo Maroka. Zejména Turecko a Tunisko, o které v minulém roce stoupal zájem až s nástupem léta, jsou letos vyhledávány už v prvních předprodejích.

Mezi leteckými zájezdy přetrvává silný zájem o Řecko, Bulharsko a Španělsko. Stranou nezůstávají ani pobyty v termálních lázních v Maďarsku, na Slovensku a Slovinsku a kratší poznávací zájezdy,“ uvádí Ing. Tereza Picková, výkonná ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. „Nadále také očekáváme růst průměrné ceny zájezdu a orientaci zákazníků na kvalitnější služby - hotely ve vyšším ubytovacím standardu (4* a 5*), strava v režimu all inclusive, letecká doprava.

V roce 2018 si agentura CzechTourism připomíná sté výročí od založení samostatného Československa,“uvádí Monika Palatková, ředitelka agentury. „Pro domácí veletrhy cestovního ruchu připravila speciální výstavu fotografií k stému výročí vzniku Československa, představí nové 3D spoty koncipované jako přelety nad památkami České republiky a připraveny budou i prvky virtuální reality

V neděli bude umožněn vstup zdarma všem členům Klubu českých turistů, kteří se na pokladně prokážou členským průkazem KČT.

Slovenská republika - partnerská země veletrhu představí v rámci veletrhu kromě vizuální prezentace slovenských zajímavostí i tradiční lidovou hudbu – hru na fujaru, která se nachází v seznamu nehmotného dědictví UNESCO. Návštěvníci slovenského stánku budou moci vyhrát i lákavé pobytové ceny na Slovensku a na své si přijdou i ti, kteří milují slovenskou gastronomii, halušky jim navaří přímo mistr světa ve vaření halušek.
V sobotu pak přiveze na pražské Výstaviště v Holešovicích slovenskou zpěvačku americko-švýcarského původu a finalistku druhé řady Česko Slovenské SuperStar Celeste Buckingham – v sobotu odpoledne se mohou všichni těšit na krátký koncert a autogramiádu. V sobotu bude premiérově představená nová kolekce uměleckých šatů s motivy slovenských a českých míst z dílny Marie Zelenej. A představí se i sokolníci z Štiavnických Baní – z první sokolnické základní školy na světě.

Královéhradecký kraj připravil pro návštěvníky veletrhu znalostní kvíz. Pro výherce, kteří zodpoví 4 otázky, jsou připravena trička, knihy, nástěnné kalendáře, hrníčky, apod. Zasoutěžit si mohou i návštěvníci expozice Středočeské centrály cestovního ruchu. V rámci vystoupení iluzionisty a kouzelníka Pavla Kožíška, kde mohou získat volné vstupenky do Divadla kouzel a nově otevřeného Zrcadlového labyrintu v Líbeznici u Prahy nebo každý den s městem Kutná Hora, kde za správnou odpověď na vědomostní kvíz, získají některou z hodnotných cen. Vyhrát bude možno i vstupenky do Leteckého muzea Metoděje Vlacha u Mladé Boleslavi nebo Muzea amerických historických automobilů v Lužné u Rakovníka, na závěr veletrhu bude ze všech správných odpovědí vylosována také hlavní cena – celodenní rodinná vstupenka do Aquapalace Praha.

Projekt Jižní Čechy seznámí návštěvníky s řadou nových produktů – na návštěvníky čekají pivní stezky mapující v šesti trasách regionální pivovary a minipivovary, zpracované běžecké trasy nebo nabídky pro vyznavače rybářského sportu či myslivosti, navíc pak Milevské maškary a jihočeské masopustní koblihy a pro malé návštěvníky je pak od pátku do neděle připraven program s kejklířem Pupou. Odpovědi na otázky: víte, který český kraj má čtrnáct křížových cest? že máme v naší zemi horu, kde lze nalézt led i ve žhavém červnu? že Ústí nad Labem se říká město vodopádů a Mostu město dromů?, uhodnete, které české středověké město má nejužší uličku v zemi? že u nás lze nalézt největší chmelové muzeum na světě, kamenné sfingy nebo nejsevernější benátský kostel na světě? – najdou návštěvníci v expozici Ústeckého kraje.

Ve stánku Jihomoravského kraje si mohou poslechnout cimbálovou muziku Strážničan, ochutnat lahodná moravská vína z Národního vinařského centra, seznámit se s nabídkou VIDA! science centra (science show Wimshurstova indukční elektřina, hádání přísloví pomocí obrázků, pokusy s těžištěm a rovnováhou) a zasoutěžit si o lákavé ceny.

Do dob první republiky budou zájemci přeneseni ve stánku Moravskoslezského kraje, těšit se mohou na unikátní motocykl JAWA 350 OHV z roku 1938, na němž jezdil slavný závodník Antonín Vitvar, vyzkoušet si budou moct také některý z originálních klobouků značky TONAK (a hned se také zvěčnit ve fotokoutku) a po celou dobu veletrhu budou probíhat ochutnávky regionální specialit, jako například Kofoly nebo Štramberských uší, k poslechu bude hrát kapela JAZZLE.

V expozici České pohádkové akademie proběhne v neděli 18. 2., za doprovodu fanfár, Audience u pohádkového krále Václava V., Vydry zvaného, v Praze rozeného; který představí novou pohádkovou potravinu; po vyprávění kapra Jakuba (hlas Václava Vydry), bude následovat čtení a při autogramiádě král návštěvníkům podepíše sběratelské turistické vizitky členů České pohádkové akademie a pohlednice. Dále pak proběhne ve stánku České pohádkové akademie losování výherce horského kola GALAXY – v 6. ročníku Měsíce věží a rozhleden.

Místo konání: Výstaviště Praha - Holešovice

Otevírací doba:
Pouze pro odborníky- čtvrtek: 9.30 - 18.00 a pátek: 9.30 - 18.00

Pro veřejnost- pátek/sobota: 9.30 - 18.00 a neděle 9.30 - 16.00
Vstupné plné: 150 Kč
Zlevněné vstupné: 100 Kč(pro seniory, studenty a ZTP)
Zdarma(děti do 15 let, ZTP+P vč. 1 osoby doprovodu)
Děti do 15 let musí mít doprovod.


PR 10.2.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar