Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Tripsdrill, zábava pro celou rodinu

V Německu existuje mnoho zábavných parků, ať větších nebo menších. Mezi nejznámější a zároveň i jeden z nejzajímavějších se nazývá Erlebnispark Tripsdrill a leží u městečka Cleebron, nedaleko Heilbronnu.

Všechny zábavné parky, označované jako Erlebnispark nebo Frizeitpark, mají jedno společné. U vchodu zaplatíte jednotné vstupné a potom už máte všechny atrakce, až na pár výjimek zdarma, a můžete je navštívit kolikrát jen chcete.

Historie Tripsdrillu sahá až do první poloviny 20.let, což jej řadí mezi nejstarší zařízení tohoto druhu v Německu. Hlavní dominantou původního parku byl a také dnes je dřevěný větrný mlýn, postavený poprvé v roce 1929. V roce 1946 po úderu blesku shořel, ale na jeho místě byl postaven nový, který tam stojí už déle než půl století.

Větrný mlýn však není jen na ozdobu, ale v jeho útrobách si můžete vychutnat jízdu na pořádné skluzavce. Jen si nezapomeňte vzít u vchodu koberec.

Svět plný zábavy, se stovkou nejrůznějších atrakcí pro malé i velké se rozprostírá na ploše 650 000 m2. A k tomu musíme přidat ještě zhruba 40 hektarů zooparku, který se nachází v těsném sousedství a kam vás doveze vláček.

Se zahájením sezony 2000 uvedl Tripsdrill do provozu také dvě největší a v Německu ojedinělé atrakce situované do kopie středověkého hradu. Jedná se o pořádně adrenalinovou horskou dráhu jen pro silné nervy a dobré žaludky. To měl v sobě také Dirk Auer, který ji jako první projel na kolečkových bruslích. Kdo jízdu „přežije" může hned přesednout do lodě připomínající spíš vanu našich babiček a spustit se na nejvyšší plavbu v Evropě zakončenou skluzem z výšky 20 metrů. Pod úhlem 45 ° dosahují čluny rychlosti 65 km/h.

Nemusíte mít obavy, že byste snad museli stát hodinu ve frontě, lodě vyplouvají po 20 sekundách a za hodinu přepraví až 1270 osob. Jen v hlavní sezoně musíte počítat s větším počtem návštěvníků.

Celý, tento v Evropě ojedinělý komplex, řízený nejmodernější počítačovou technikou, přišel na několik milionů eur.

Kdo snad nemá na tyto atrakce chuť, ten si může dopřát nenáročný rafting, při němž proplujete nejen opravdovým kaňonem s vodopády či nádhernou květinovou zahradou, ale mohou si na vás počíhat i škodolibí návštěvníci, aby vás postříkali z vodního děla.

Pochopitelně nechybějí nejrůznější dráhy pro veterány, koně či domácí zvířátka pro nejmenší návštěvníky. V kávových šálcích pod obřím kávovarem se zase můžete pořádně zamíchat, oblíbená je rovněž visutá motýlí dráha, z níž si vychutnáte část parku z ptačí perspektivy. A tak bychom mohli pokračovat.

Tripsdrill se může stát příjemnou zastávkou při cestě na dovolenou, pokud projíždíte Německem po dálnici A6 (Heilbronn - Autobahnkreuz Walldorf, výjezd 34) anebo A81 (Autobahnkreuz Weinsbereg - směr Stuttgart výjezd 13 nebo 15). A nebo je tady ještě jedna možnost, spojit návštěvu parku s muzei Auto Technik v nedalekém Sinsheimu a Speyru. A máte výlet na tři dny, na který nezapomenete.

Zábavný park Tripsdrill je otevřený od 8. dubna do 5. listopadu denně od 9 do 18 hodin. Jednodenní vstupné činí pro dospělého 19 eur, dítě ve věku 4-11 let zaplatí 16 eur. Dvoudenní lístek přijde na 27, resp. 23 eur.

Jindřich Lasík, 13.6.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar