Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Tipy při návštěvě Vídně

Tajný tip ve Vídni: Od kavárny Roten Elefanten až po restauraci Apothekenrestaurant. Mezi ulicí Mariahilfer Straße a trhem Naschmarkt se rozprostírá Gumpendorfer Straße, která je na pohled docela obyčejná vedlejší ulice.

Ale právě zde bylo v posledních letech otevřeno neobyčejné množství moderních obchodů a podniků, které oceňují místní obyvatelé a turisté je ještě plně neobjevili. Najdete zde kavárnu Zum Roten Elefanten, velmi oblíbené místo setkání. Dále se zde nachází Ra’mien, výtečná asijská restaurace s vynikající kuchyní a minimalistickým zařízením. Sklep restaurace vypadá zcela jinak – nábytek ze staré čínské restaurace vytváří zajímavý kontrast k elektronické hudbě. Prakticky za rohem, v ulici Theobaldgasse, se nachází Mon Ami – kavárna, bar, obchod, butik a elektronická hudba v jednom.
O dům dále je Das Möbel, kde lze nakoupit výlučně nábytek a vybavení do bytu, které se nevyrábí v sériích. Naproti vás zve na kávu a k posezení na gaučích z bazaru podnik Phil. Vybavení pochází z 50. až 70. let a je možné je hned zakoupit. Na originální vybavení z 20. století se specializuje podnik Lichterloh. Najdete zde i lehátko LC 4, které navrhl architekt Le Corbusier.
Hned ve vedlejším butiku Nachbarin můžete zakoupit značkové oblečení jako Veronique Leroy, Sonja Bischur, Florian Ladstätter či Claudia Rosa Lukas. Kdo popojde ještě 200 metrů, dojde k Saint Charles Alimentary, první „lékárenské restauraci“ v Rakousku.


Město a pláž: SandCity Vienna
Uprostřed města a přesto nálada jako na pláži: tisíc tun jemného písku, palmy, voda, bary, sport jako beach volejbal je připraveno od 1. června do 30. září. A obdivovat můžete i až 8,5 m vysoké sochy z písku.


Malířský most v Albertině
Zářící barvy německého uměleckého spolku Most vás okouzlí na výstavě „Expressiv! Die Künstler der Brücke“ od 1. června do 2. září v Albertině. Na výstavě uvidíte 250 kreseb, obrazů, grafik a objektů. V roce 1905 se spojili v Drážďanech umělci jako Ernst Ludwig Kirchner, Fritz Bleyl, Erich Heckel a Karl Schmidt-Rottluff, později i Emil Nolde a Max Pechstein. Dnes jejich tvorba patří k nejcennějším dílům expresionismu.


Kde umění zve ke stolu
Umělecká a kulinářská mistrovská díla lze propojit v Umělecko-historickém muzeuu, které nabízí v sále Kuppelsaal, uprostřed uměleckých zážitků, vždy ve čtvrtek večerní bufet a v neděli brunch. V Přírodně-historickém muzeu lze zase ochitnat sezónní mušle či chřest. Také muzeum MAK – Muzeum užitného umění – zve do restaurace. Jmenuje se „Österreicher im MAK“ a její název se odvíjí od jména vynikajícího kuchaře Helmuta Österreichera a slibuje skvělou kvalitu nových interpretací vídeňské kuchyně.


Tipy při návštěvě Vídně
Ideální webové stránky www.info slouží dobře pro přípravu cesty do Vídně: aktuální tipy ve 14 jazycích, paušální nabídky, plánování trasy, prospekty ke stažení, on-line rezervace hotelů apod.


Bonusová karta Wien-Karte
Kartu pořídíte za Euro 18,50 a můžete s ní 72 hodin zdarma cestovat metrem, autobusem a tramvají, navíc zahrnuje dalších 210 výhod. Zakoupit ji můžete v Tourist-Info Wien, hotelech, cestovních kancelářích a v předprodejích jízdenek.


JL, 22.6.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar