Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Tip na jídlo - Domácí bistro 55 v Kaplici Nádraží

Minulý týden jsme zavítali na Rallye Český Krumlov Revival, a protože jsme před pátečním startem měli čas, tak jsme chtěli zajít na oběd. Většina dobrých hospod, jako například Na Louži, je zatím zavřená a v ostatních draze. Proto jsme vyrazili za město, směrem ke Kaplici nádraží, od které vedla nedaleko i trat revivalu. A udělali jsme dobře.

Pokud přijíždíte od Českých Budějovic je pár metrů za železničním přejezdem pravá zatáčka a přímo v ní uvidíte nenápadný dům. A právě v něm jsme objevili Bistro-coffee 55.


Většinou bistrům moc nedůvěřujeme, ale zastavili jsme a udělali dobře. Už s příchodem do čisté restaurace nás vítal pan majitel s úsměvem ve tváři. Z denní nabídky jsme si vybrali menu za 125 Kč. Ano za 125 Kč jsme dostali domácí čočkovou polévku a hovězí na houbách s knedlíkem. Ochutnali jsme i druhou nabídku – houbovou polévku a katův šleh. Oboje bylo vynikající. Jak by ne, když vaří sympatická paní domu.


Jinak si můžete dát i další pochutiny, jako pizzu, burgery, klobásu, i točené pivo atd. Návštěvu jsme zakončili ristretem, přesně takovým, jaké známe z Itálie. Už dnes víme, jakmile pojedeme kolem, tak se opět zastavíme. Skvělá zastávka při cestě na rakouskou hranici.
Otevřeno je pondělí až sobota, od 11 do 20 hodin, v pátek a v sobotu do 21 hodin.JL 25.5.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar