Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Přijďte pobejt do lomnické zámecké kavárny

Letní prázdniny přímo lákají k návštěvě cukráren a kaváren. To dobře vědí v Lomnici nad Popelkou, a proto už po několikáté otevřeli Zámeckou kavárnu. Najdete ji jen pár kroků od náměstí. za zámkem, který nemůžete přehlédnout.

A tak jsme ji objevili i my a musíme přiznat, že jsme si tady opravdu pěkně poseděli a pochutnali. Nabídka je bohatá, jak můžete vidět i z nápojového lístku, ale nechybějí ani chutné dortíky nebo chlebíčky. Perfektně se o Vás postarají i dvě milé slečny Štěpánka Soukupová a Michaela Bobišová.


My jsme si pochutnali na zmrzlině, mohli jsme si vybrat z několika druhů kopečkové nebo točené. K tomu výborné ristreto, jaké jen tak někde neumějí udělat, skvělé bylo i laté. Podruhé jsme zkusili ledovou kávu se zmrzlinou. A na závěr ještě vychlazené mojito.Každé léto probíhají na zámku i různé výstavy, letos například až do 15. září Expedice Středověk. Interaktivní výstava vás přenese do středověku a na vlastní kůži si můžete vyzkoušet, jak se žilo na hradě nebo bitevním poli. Pro malé i velké jsou k dispozici i repliky dobových oděvů. Na zájemce o válečnou tématiku čeká kolekce zbroje a zbraní, ale také maketa koně k vyzkoušení role válečného jezdce či fragment husitské vozové hradby.V prvním patře probíhá v současné době výstava historických a netradičních hudebních nástrojů, které pochází ze sbírky multižánrového skladatele a hudebníka Jaromíra Vogela. Na zámku si můžete zakoupit i různé upomínkové předměty a samozřejmě i lomnické suchary.Kulturní a informační středisko připravilo v prostředí zámku i různé koncerty nebo loutkové divadlo.


Program najdete na

https://www.zamek.kislomnice.cz/Pokud
navštívíte Lomnici nad Popelkou a dostanete chuť na kávu, víno, míchané nápoje nebo třeba i Lomnické pivo, potom přijďte pobejt. Otevřeno je přes prázdniny od pondělí do soboty od 10 do 18 hodin, v neděli pak od 13 do 18 hodin. A kdyby snad pršelo, tak můžete posedět uvnitř i s dětmi.


Historie:

Zámek byl postaven v 16. století Valdštejny na místě tvrze z konce 13. století. Barokně byl přestavěn mezi lety 1730 – 1737 hrabaty z Morzinů a později se dočkal také dalších úprav. Zámek je trojkřídlý, patrový, boční křídlo při náměstí je zvýrazněno mansardovou střechou a členitější barokní fasádou. V přízemí jsou křížové hřebínkové a valené klenby s výsečemi. Volná rekonstrukce původní tvrze zhotovená podle popisu Augustina Sedláčka a J. J. Fučíka je zachycena na obraze A. Chmelíka v místním muzeu.Jitka Brožíková 1.7.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar