Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Příběh vánočního stromečku na zámku Loučeň

Každý rok ozdobí loučenští všechny komnaty zámku vánočními stromečky, a to různě laděnými ozdobami. Každým rokem mají prohlídky Příběh vánočního stromečku jiný nádech.

„Letošní prohlídka má podtitul Abeceda Vánoc. Připravili jsme tematické stromečky doslova „Od A do Z“. Začneme tedy na zámeckém nádvoří od Adama, neboť biblický příběh o vyhnání z ráje stojí za fenoménem jménem vánoční stromeček. V každé zámecké komnatě je další písmenko a vyprávění o těch tématech, které jsou s Vánoci spojené. K výstavě budeme vydávat i malého tištěného průvodce, kterého návštěvníci dostanou na závěr, jako pomyslný tahák, aby si abecedu Vánoc mohli doma zopakovat“, uvádí Ing. Kateřina Šrámková, majitelka loučenského zámku, která stojí za dramaturgií Příběhu vánočního stromečku již od roku 2018.


„Celkem 20 stromečků a tisíce vánočních ozdob rozzáří oči dospělých i dětských návštěvníků. Je mezi nimi stromeček Bílozlatý, Elfovský, Hvězdný, Jelínkový, Ranní, Tříkrálový a také Yulbaum. Poslední stromeček - Zvířátkový se nachází venku v zámecké zahradě. Při prohlídce se návštěvníci dozví, jak stromečky dříve zdobili lidé na zámku či v podzámčí, nebo v jiných zemích. Všechny stromečky budou usilovat o srdce návštěvníků v rámci návštěvnické soutěže o nejpopulárnější stromek. Letos podruhé budou moct návštěvníci vyzkoušet tvořivé dílničky, kdy si zájemci budu moci omalovat podle vlastního vkusu foukané ozdoby sklárny Koulier. A pokud se zapojí celá rodina, může si každý odvést na Vánoce svoji vlastní kolekci ozdob,“ dodává Kateřina Šrámková.


„Zakládáme si na tom, že každým rokem chystáme stromečky úplně nové, s jiným tématem a novými ozdobami. Tradicí, která se nemění, je vyprávění o tom, jak se nadělují dárky v jiných zemích. Návštěvníkům na unikátní mapě dárkonošů zámečtí průvodci ukáží, kdo naděluje dárky v cizině,“ doplňuje kastelán zámku Mgr. Vratislav Zákoutský.


Kostýmovaní průvodci na Vás čekají každý den v týdnu včetně sobot a nedělí od 17. listopadu do 21. ledna roku následujícího.


Maminky budou moci navštívit vánoční obchůdek a tatínkové ochutnat vánoční punč. Ten zdejší již po několik let před Vánoci vaří sama zámecká paní Kateřina Šrámková, v době adventu jako Bílá paní.PR 18.11.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar