Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Pozvánka na Holiday World 2011

Ve dnech 10. až 13. února se na pražském holešovickém Výstavišti uskuteční již 20. ročníku oblíbeného veletrhu Holiday World, nejvýznamnější akce svého druhu ve střední Evropě. První dva dny jsou určeny odborníkům a novinbářům, víkend pak veřejnosti.

V rámci veletrhu se představí téměř 700 vystavovatelů zhruba z padesátky zemí světa. Odborná i laická veřejnost budou mít možnost porovnat nabídky a služby téměř 80 cestovních kanceláří. Mezi tradičními vystavovateli z řad našich geografických sousedů se představí velmi silná sestava zemí ze Středomoří, chybět nebudou ani exotické země jako Thajsko, Kuba, Dominikánská republika, Indonésie, Sýrie, Tunisko, Izrael a další. K obnovené premiéře se připravují expozice Egypta, Jamajky a Maroka a jako úplní nováčci se představí Vietnam, Filipíny, Korea, Etiopie, zástupce Senegalu a Keňa.
Významnou část vystavovatelů tvoří české a slovenské regiony ve formě krajů, regionálních subjektů nebo samostatných měst. K nejrozsáhlejším patří kraje Karlovarský a Ústecký, mezi samostatnými městy potom Příbram, Znojmo a Piešťany.
Partnerskou zemí se po téměř deseti letech stalo opět Slovensko, země, kterou jako „cizinu“ vnímá u nás jen opravdu málokdo. Slovensko využije HolidayWorld nejen k prezentaci svých přírodních krás, krajů a regionů, ubytovacích kapacit nebo například lázní, ale také na podporu hokejového mistrovství světa v roce 2011 v Košicích a Bratislavě.
Vlčí maskot Goooly bude návštěvníky lákat k hokejovým hrátkám na speciálně vybavené ploše v blízkosti slovenského národního stánku v levém křídle Průmyslového paláce.
Vyhrávat ale budou návštěvníci moci nejen vstřelením puku do brány. Po loňské velmi úspěšné premiéře připravují organizátoři ve spolupráci s vystavujícími cestovními kancelářemi i letos soutěž “Zájezdy za milión” s exkluzivní možností získat slevové kupony na příští hlavní turistickou sezonu - pouze při osobní účasti na veletrhu.
Jistě inspirující součástí odborného doprovodného programu bude téma Technické památky – fenomén cestovního ruchu, připravené ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj.
Po loňské premiéře a „zkušebním provozu“ připravila Incheba Expo Praha na páteční odpoledne od 14 hodin možnost vstupu za cenu běžného vstupného pro laickou veřejnost. Všichni, kteří jsou pravidelnými předplatiteli cestovatelských magazínů spolupracujících s veletrhem nebo ti, kteří si zakoupí ten daný výtisk s propagací veletrhu, zde naleznou poukázku na vstupenku, kterou u pokladny vymění za vstupenku oficiální.
Jubileum letos slaví i doprovodný program pro veřejnost World Film. V rámci již 10. ročníku festivalu se mohou návštěvníci těšit mimo jiné na premiéru filmu Steva Lichtaga Poslední lovci, na projekci filmu Dana Přibáně Trabantem napříč Afrikou či na film Petra Horkého Přechod Grónska na lyžích.

Termín konání: 10. – 13. 2. 2011
10. – 11. 2. pouze pro odborné návštěvníky
12. – 13. 2. pro veřejnost
Otevírací hodiny:
Pro odborníky: 10. 2. – 11. 2. 10.00 – 18.00
Pro veřejnost: 12. 2. 09.00 – 18.00 13. 2. 09.00 – 17.00
Místo konání: Výstaviště Praha - HolešoviceJL, 7.2.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar