Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Portrét vorarlberského léta (VII)

Dobré jídlo a pití je důležitou součástí vorarlberského životního stylu. Počet oceněných restaurací je nadprůměrně vysoký. Mottem ambiciózních kuchařek a kuchařů je kreativně tříbit regionální pochoutky.

Sýr & Co.
Patrně nejznámějším kulinářským produktem pocházejícím z Vorarlberska je sýr a vše, co má v jakékoli podobě co dočinění s mlékem. Neboť mlékárenství je nejdůležitějším zdrojem příjmů vorarlberských sedláků.
„Hvězdou“ mezi všemi sýry je vorarlberský Bergkäse. Tvrdý sýr, který se prodává v různých stupních zralosti. Pokud je mladý, asi šest měsíců starý, má jemnou chuť i poměrně jemnou konzistenci. S přibývajícím stářím – k dostání jsou většinou roční, maximálně dvouleté sýry se zvýrazňuje jeho chuť, jeho konzistence připomíná sýr Parmesan. Čím je Bergkäse aromatičtější, tím výrazněji chutnají i typické vorarlberské špecle (Kässpätzle nebo Käsknöpfle). Věhlas Bergkäse sahá až za „Velkou louži“: v USA se nedávno začal prodávat sýr „Walserstolz“ pocházející z údolí Großes Walsertal.

Blahodárné: pro tělo, ducha & duši
Tak rozmanité a pestré jako je krajina mezi Bodamským jezerem a Arlbergem jsou i nabídky na téma odpočinek a relaxace. Nabídková paleta vorarlberských specialistů v oblasti wellness sahá od lázeňských pobytů až po zeštíhlovací a zkrášlovací kúry. Jen ve Vorarlbersku – v Lechu am Arlberg – je v nabídce program Welltain® založený na výškové studii AMAS.
Lech am Arlberg nabízí v termínu od 7. července do 14. září jako jediná obec v Alpách programy Welltain® založené na lékařské studii. Welltain® kombinuje pohyb, odborné vedení, relaxaci a ubytování v jednom ze 17 vybraných hotelů.
V nabídce jsou 14 denní klasický program Welltain® (700 eur), Welltain® Week (400 eur), Welltain® Weekend (99 eur), Welltain® Junior pro děti od 9 do 13 let (99 eur), Welltain® Business pro firemní víkendy a Welltain® Exklusiv – s osobním trenérem (250 eur za den). Ceny se vztahují vždy pouze na program Welltain® bez ubytování: www.welltain.at


Vitální & rozmanitý
Vorarlberské hotely specializované na wellness jsou pestře rozesety po celé spolkové zemi, v různých nadmořských výškách, na vybraných, nádherných místech. Jsou umístěny v příjemném, klidném prostředí, většinou v samém lůně přírody. Ideální výchozí body pro výlety a vyjížďky za kulturou. Jejich programy sahají od klasických dnů, kdy se můžete nechat hýčkat při všelijakých masážích přes nabídky „Beauty“ až po rekreační nebo výkonnostní pohyb pod odborným vedením a s instruktáží. Najdete ale i romantiku. Většina hotelů disponuje stylově koncipovanými, moderními wellness zařízeními a saunami.
K relaxačním hotelům patří např. hotel Löwen-Hotel ve Schrunsu, Burg Vital Hotel v Oberlechu, Hotel Post v Bezau, hotel pro požitkáře Gams v Bezau a Val Blu Sports & Leisure Resort v Bludenz.
Přehled uvedených i ostatních podniků najdete na www.vorarlberg.travel


Praktické: Inclusive-Cards
Různé Inclusive-Cards šetří rozpočet a dovolená je s nimi rozmanitější. Všech šest vorarlberských rekreačních regionů nabízí vlastní kartu.
6 vorarlberských Inclusive-Cards. Každý ze šesti vorarlberských rekreačních regionů nabízí vlastní kartu Inclusive-Card. Koncepty a rozsah platnosti se v jednotlivých regionech liší: na Arlbergu, v Bregenzerwaldu a v údolí Kleinwalsertal je v ceně karty zahrnuto i ubytování, v dalších třech regionech (Montafon, Alpenregion Bludenz, Bodensee-Vorarlberg) jsou karty k dostání za výhodnou paušální cenu.

JL, 10.6.2007


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar