Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Portrét vorarlberského léta (I)

V nejzápadnější části Rakouska, na hranici se Švýcarskem a Německem, leží spolková země Vorarlbersko. Sever od jihu odděluje pouhých 95 kilometrů, od Bodamského jezera až po Arlberg. Vorarlbersko je dobře dostupné všemi dopravními prostředky.

Kulturní scéna Kulturreigen 2007 na vás zapůsobí velkými výstavami a festivaly světové úrovně. Bregenzský festival uvede na největším jezerním jevišti na světě novou inscenaci opery Giacoma Pucciniho „Tosca“. Kunsthaus Bregenz (KUB) pořádá u příležitosti oslav svých desátých narozenin významné výstavy. U příležitosti 200. výročí úmrtí velké barokní malířky Angeliky Kauffmannové uspořádají Vorarlberské zemské muzeum (Vorarlberger Landesmuseum) v Bregenzi a muzeum Angelika-Kauffmann-Museum ve Schwarzenbergu velkolepé výstavy pod názvem „Žena nesmírného talentu“.
Kromě toho oceňují letní návštěvníci na Vorarlbersku působivě krásné krajiny sahající od Bodamského jezera až po impozantní svět horských masivů Arlbergu, Silvretty a Rätikonu. Vybírat můžete z celkem zhruba 6000 kilometrů jednotně značených turistických tras – mezi nimi najdete poměrně nenáročné, pohodlné trasy s kouzelnými vyhlídkami, tematické trasy sledující historii a také náročné trasy pro vysokohorskou turistiku. Sklon obyvatel Vorarlberska k inovaci se projevuje především v moderní architektuře, která vzbuzuje mezinárodní pozornost.
Nabídka uctivých a pohostinných hoteliérů je kvalitní a na úrovni. Počet restaurací oceněných mezinárodními gastronomickými průvodci je nadprůměrně vysoký.

Šest vorarlberských regionů můžeme rozdělit na.

Exkluzivní: Arlberg se známým střediskem zimních sportů Lech. V létě vás uchvátí bujná květena alpských luk. S kartou Active Inclusive Card mohou návštěvníci Lechu zdarma využít všechny turistické autobusy a navštívit všechna zařízení pro využití volného času. Zvláštností jsou vědecky podložené programy Welltain®, které Lech nabízí jako jediné obec v Alpách.

Požitkářské: Bregenzerwald, známý díky svým vynikajícím sýrům, zastávky na sýrové stezce pro labužníky, turistické trasy s nespočtem panoramatických vyhlídek a citlivě sladěné kulturní programy – od klasiky až po avantgardu.

Sportovní: Montafon s množstvím horských turistických tras a stezek pro horská kola, atraktivní sportovní akce, zajímavé expozice muzeí a akce v rámci Montafonského léta.

Důvěrné: Alpenregion Bludenz s alpským městečkem Bludenz - každoročně v červenci místo konání největších oslav čokolády Milka na světě. Dále nádhernými údolími Brandnertal, Klostertal a biosferickým parkem Großes Walsertal. Vedle zábavy a množství informací pro rodiny jsou hlavními tématy turistika, horská kola a přírodně-kulturní programy.

Městské: region Bodamské jezero-Vorarlbersko s městy Bregenz, Dornbirn, Hohenems a Feldkirch. Díky bezpočtu akcí všech stylů a žánrů se mezinárodní oblast Bodamského jezera stala kulturním centrem a oblíbeným místem konání kongresů a konferencí.

Mezistátní: údolí Kleinwalsertal úzce spolupracuje se svými nejbližšími sousedy - Allgäu v Německu. Region s blízkým vztahem k přírodě a s vyhraněným smyslem pro kvalitu v každém ohledu je vhodný pro turisty, vyznavače horských kol, rodiny a především pro milovníky přírody.

Dobrá dostupnost
Do Vorarlberska dojedete bez potíží autem nebo po železnici. Pro cestování letadlem jsou nejbližšími letiště v Curychu (CH), St. Gallenu-Altenrhein (CH), (přímé letecké spojení se společností Austrian Airlines z/do Vídně) a Innsbruck.
Z letiště St. Gallen-Altenrhein organizují dopravci autobusové transfery nebo taxi přímo k vybranému hotelu ve Vorarlbersku. Z letiště Curych se cestující dostanou do Vorarlberska vlakem. Letiště St. Gallen-Altenrhein spojuje kyvadlová doprava s Bregenzem, Dornbirnem a Lustenau.
Aktuální informace o nejvýhodnějších spojích do Vorarlberska najdete na www.vorarlberg.travel v rubrice „Anreise/Service“.

Inclusive-Cards
Různé Inclusive-Cards šetří rozpočet a dovolená je s nimi rozmanitější. Všech šest vorarlberských rekreačních regionů nabízí vlastní kartu.
6 vorarlberských Inclusive-Cards
Každý ze šesti vorarlberských rekreačních regionů nabízí vlastní kartu Inclusive-Card. Koncepty a rozsah platnosti se v jednotlivých regionech liší: na Arlbergu, v Bregenzerwaldu a v údolí Kleinwalsertal je v ceně karty zahrnuto i ubytování, v dalších třech regionech (Montafon, Alpenregion Bludenz, Bodensee-Vorarlberg) jsou karty k dostání za výhodnou paušální cenu.


Další informace včetně prospektů lze získat u turistické kanceláře: Vorarlberg Tourismus, POBox 302, 6901 Bregenz – Rakousko/Austria, T +43 (0) 5574-425 25-0 (Po až So 8-19 hod.), info@vorarlberg.travel www.vorarlberg.travel

JL, 4.6.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar