Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Pod Kletí čekají atraktivní cyklotrasy

Pod Kletí, nejvyšším vrcholem Blanského lesa, respektive v chelčickém sídle stejnojmenné jihočeské turistické oblasti, se zrodila jedna z novinek letošního jihočeského léta. Je jím balíček cyklotras vybraných zdejšími destinačními manažery speciálně pro rodiny s dětmi.

„Rodinám s dětmi je vlastně určeno celé letošní léto na jihu Čech, které je kvůli covidu úplně jiné, než jsme byli zvyklí před pandemií. Zaměřili jsme se proto na nabídku rodinné dovolené v bezpečném prostředí mimo turisticky extrémně exponované oblasti,“ uvedla hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a připomněla bezmála 40 milionů korun, kterými kraj kompenzuje slevové programy v rámci podpory cestovního ruchu v regionu.

Návštěvníci jihu Čech tak nyní mají unikátní možnost získat 30% slevy na ubytování a až 70% slevy na vstupné na různé atraktivity v oblasti. Stačí navštívit unikátní portál Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR): www.leto.jiznicechy.cz. Zde jsou k dispozici samozřejmě také veškeré detailní informace o nabídce všech jedenácti certifikovaných turistických oblastí na jihu Čech. Něco svého si tu najde opravdu každý. Například v Pod Kletí.

„Pod Kletí je bez nadsázky výkladní skříní jihočeského venkova a selského baroka, jehož perlou je holašovická náves zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Pro letošní sezónu připravila zdejší destinační společnost atraktivní balíček rodinných cyklotras na každý den v týdnu,“ poznamenal ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Na kole kolem Netolic, i tak by se dal nazvat celý cykloturistický balíček nabízející trasy, které procházejí historickým centrem regionu, městem Netolice. „Trasy je možné libovolně kombinovat a užít si tak lze celý týden, i delší dobu, každý den někde jinde. Na Netolicku, Zbudovských Blatech, Chelčicku nebo Lhenicku, zajet se lze podívat do Holašovic, letos mimořádně bez davů zahraničních turistů. Stačí vzít jízdní kolo a vyrazit,“ konstatovala manažerka turistické oblasti PodKletí Lucie Lafatová.
¨
V nabídce je mimo jiné cca 50 kilometrů dlouhá Naučná cyklostezka Historická krajina Netolicko. V dalších dnech je pak možné se vydat na

„Kdyby byl Bavorov…“ na hrad Helfenburk – 43 km
Na Blata za selským barokem – 25 km
Na Zlatý potok a hrad Osule – 40 km
Za přírodou a památkami Blanského lesa – 54 km
Netolickou oborou za pověstmi a rožmberskými památkami – 20 km, Po stopách Karla Klostermanna za „Mlhami na Blatech“ – 30 km
Za památkami Chelčicka a kolem Svobodných Hor – 33 km.


Turistická oblast PodKletí s rozlohou 859 km2 a svými 64 partnerskými obcemi a městy se rozkládá jihozápadně od Českých Budějovic. Zahrnuje roviny a rybníky Zbudovských Blat, ovocnářskou oblast Chelčicka – Lhenicka, historické Netolicko s renesančním zámkem Kratochvíle až k vrchům Blanského lesa kolem hory Kletě, na Křemežsku, Chvalšinsku a Kájovsku. Jižněji pak i díky řece Vltavě propojuje Boršov nad Vltavou, hrad Dívčí Kámen a Zlatou Korunu se šumavským podhůřím Boleticka, Ktišska a Křišťanova.


Více o PodKletí lze nalézt na webových portálech: www.jiznicechy.cz/turisticke-oblasti/pk-podkleti www.jihoceskyvenkov.cz

nebo
www.facebook.com/JihoceskyVenkovPodkletiPR
19.8.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar