Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Muzeum Karla Zemana se otevře v pondělí 3. května

Dne 29. 4. 2021 bylo vládou schváleno otevření muzeí a galerií v 6 krajích ČR včetně hlavního města Prahy. Za striktních hygienických pravidel tak bude Muzeum Karla Zemana otevřené od pondělí 3. 5. 2021 pro veřejnost. Návštěvníci mohou konečně vyzkoušet nové prvky v expozici, které vznikly během doby, kdy bylo muzeum veřejnosti uzavřené.

Podle dostupných informací návštěvníci musí dodržovat rozestupy nejméně 2 metry a do Muzea Karla Zemana bude moct přijít až 11 lidí naráz, aby byla splněna podmínka 15 metrů čtverečních k dispozici na jednoho návštěvníka. Zároveň je samozřejmostí povinnost vstupu v respirátoru, dezinfekce na ruce u vstupu do Muzea a pravidelná dezinfekce expozice.

V Muzeu je hned několik nových prvků, které návštěvníci zatím neměli šanci vidět ani vyzkoušet, kvůli dočasnému nouzovému stavu a dalším opatření vlády. Hlavní novinkou je opěvovaný trik

V kůži barona Prášila, který čeká na prvního návštěvníka, aby si zahrál přímo ve scéně z filmu Baron Prášil. V Muzeu přibyly nové originální loutky z filmů Karla Zemana, včetně zkušební loutky brontosaura z Cesty do pravěku a Muzeum přivítá také první návštěvníky se sluchovým postižením. Celá expozice byla totiž během uzavření přeložena do českého znakového jazyka, a tak se do muzea Karla Zemana může vypravit už opravdu každý.

„Během pětiměsíčního lockdownu jsme nezaháleli, rozvíjeli jsme expozici a těšíme se, až u nás konečně uvítáme návštěvníky.“ Dodává s úsměvem Lenka Lukáčková, ředitelka Muzea Karla Zemana.

O Muzeu Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana se za dobu svého osmiletého působení nesmazatelně zapsalo na mapu kulturních institucí v České republice. Za svůj cíl si klade představit celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část muzea je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi. Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.

Muzeum Karla Zemana se věnuje také využití volného času mládeže, doplňuje systém školního i mimoškolního vzdělávání v oblasti estetiky a filmového vzdělávání a především svými aktivitami spoluvytváří nové trendy v oblasti muzejnictví v metropoli. V aktivitách muzea nalezneme projekty mapující a zachraňující národní kulturní bohatství v oblasti kinematografie na mezinárodní a celostátní úrovni (digitální restaurování filmů Karla Zemana, výstavy a světové premiéry) i průběžně rozšiřovanou nabídku stálé expozice v centru Prahy, dočasné tematické výstavy a širokou nabídku doprovodných programů včetně příměstských táborů a pravidelných kurzů filmové a animované tvorby.PR 30.4.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar