Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Montafon - lanovkou na Wormser Hütte

Pokud se na dovolenou teprve chystáte anebo budete za chvíli přemýšlet co napřesrok, potom máme pro vás jeden tip. O rakouské spolkové zemi Vorarlberg a oblasti jsme už psali, ale dnes vám přiblížíme jeden konkrétní výlet, který rozhodně stojí za to.

Najděte si na mapě městečko Schruns, leží na silnici Landeck – Bludenz, vedoucí přes tzv. Silvretta Hochalpenstrasse. Tady si můžete v místním turistickém centru vzít zdarma nejrůznější materiály, poté zaparkovat a zamířit ke kabinkové lanovce Hochjochbahn.
Zhruba v polovině cesty, ve výšce 1335 m n.m na Kropfen přestoupíte do druhé, která vás vyveze do výšky 1855 metrů do stanice Kapell. Hned vedle stanice je horský hotel s ohromnou terasou a výhledem, ale pokud je pěkné počasí, tak raději zamiřte k dvousedačkové lanovce, kterou se dostanete na Sennigrat, ležící ve výšce 2278 metrů nad mořem. Tady se už před vámi rozprostírají nádherná panoramata na okolní alpské velikány a masiv Silvretta. Za dvacet minut po pohodlné cestě přijdete k horské chatě Wormser Hütte (2306), která je výchozím bodem pro vysokohorské túry například na Zamangspitze nebo Hochjoch.
Tato chata slaví letos 100 let svého vzniku a otevřena je od poloviny června do 14. října. Pití nebo jídlo či drobné suvenýry si musíte koupit uvnitř, ale občerstvit se můžete už venku. Výběr je opravdu bohatý a prakticky za stejné ceny jako v údolí, tedy žádná vysokohorská přirážka jako u nás. Zvláště doporučit můžeme výborný studený vinný střik G´sprit sauer z přírodního bílého vína. Při něm se pak můžete kochat krásou nedotčené přírody, případně si představit, jaké tady asi musí být lyžování.
Pokud jste zdatní turisté, tak si můžete vyšlápnout na některou ze značených cest, případně podle malých jezer sejít poměrně pohodlně ke spodní stanici lanovky, která je naopak dobrým výchozím bodem pro nenáročné vycházky s dětmi případně i s kočárky. Za pěkného počasí se vyplatí v této oblasti strávit celý den a určitě nebudete litovat.
Jízda oběma lanovkami včetně sedačky přijde tam i zpátky na 16,40 eur, děti na 12,90 (ročník 91 až 2000) resp. na 9,60 eur (ročníky 88 až 90). Zpáteční jízda pouze na Kapelle přijde na 13,60 eur, děti na 10,60, resp. 7,80 eur.
Pokud budete třeba v Montafonu trávit celou dovolenou, pak se určitě vyplatí zakoupit tzv. Montafon-Silvereta Card časově omezenou na 3, 5, 7, 10 nebo 14 dní. S ní máte zdarma všechny lanovky, a není jich málo a také slevy na další zařízení. Ceny pro dospělé/děti se pohybují od 32,50 eur za dospělého, resp/25,50/19,50 (děti) až do71 eur, resp. 56/41.50 eur. Jen pro lanovky si lze také zakoupit tzv. Montafoner Saisonkarte, která stojí dospělého 58 eur a rodinná je za 126 eur. Ta platí výhradně jen na lanovky v celé oblasti.
Více informací na www.hochjoch.com, www.montafon.at

Jindřich Lasík, 23.7.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar