Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Lomnické muzeum zve na Derniéru výstavy spojenou se křtem nové knihy

Derniéra výstavy nazvané „Josef Jan Fučík (1859 – 1930) – historik, kartograf, pedagog“, se uskuteční v neděli 21. června od 14 hodin. V rámci ní proběhne i slavnostní křest nového knižního titulu „Josef Jan Fučík – Historik Lomnicka autora Mgr. Jana Drahoňovského věnovaného této významné osobnosti zdejší oblasti.

Úvodní slovo pronese Doc. PhDr. Vladimír Koblížek, Ph.D., v kulturním programu se představí hudební skladatel a dirigent Jaroslav Krček s rodinou. Akce proběhne pod záštitou starosty města Lomnice nad Popelkou Mgr. Josefa Šimka. Vstup je možný po dodržení aktuálních bezpečnostních a hygienických opatření.

Výstava připomíná si vlastivědného pracovníka a všestranně zaměřeného člověka, který celý svůj život zasvětil zkoumání historie rodného Lomnicka, a to ve všech aspektech. Na výstavě se návštěvníci detailně seznámí s podstatnou částí Fučíkovy pozůstalosti, jež muzeu věnovala v roce 1970 dcera Vlasta.


Prezentovány budou osobní věci, archiválie, historické fotografie našeho města a okolí, diplomy, různé typy map, které Fučík vytvořil, statistická srovnání, kresby, dobové školní pomůcky, ve stylizované pracovně i originální stůl, na němž vznikla většina historikových stěžejních prací a mnoho dalších exponátů. Zcela poprvé pracovníci muzea vystaví Fučíkův deník před několika málo dny věnovaný příbuznými do našeho sbírkového fondu.PR 15.6.2020


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar