Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Lodě na vodě - výstava na Vltavě

Velice zajímavou a hodně stylovou tiskovou konferenci uspořádal Promotým Praha a Asociace lodního průmyslu ke čtvrtému ročníku výstavy lodí, vodních sportů a lodního příslušenství – Lodě na vodě. Akce se uskuteční ve dnech 12. až 15. dubna v Praze, na Rašínově nábřeží a Smíchovské pláži.

Tisková konference se uskutečnila přímo na palubě lodě Czech boat za doprovodu několika lodí nejrůznějších kategorií, které budou k vidění i na výstavě.
Projekt vznikl na základě přání výrobců a prodejců lodí, členů APL, s cílem podpořit rozvoj tohoto oboru v ČR. Koncept výstavy je inspirován obdobnými přehlídkami v Janově, Barceloně, Cannes, Helsinkách či Hamburku. Výstava LODĚ NA VODĚ je v ČR i ve střední Evropě svým pojetím a ve svém oboru jedinečná. Výjimečnost projektu spočívá především v možnosti vystavovat lodě jak na výstavní ploše na nábřeží, tak i na vodní hladině řeky Vltavy.
Stále větší zájem vystavovatelů o prezentační plochu vedl k rozšíření výstavní plochy Rašínova nábřeží o Smíchovskou pláž. Propojení obou břehů bude zajištěno přívozy, což zajisté přispěje k celkovému zatraktivnění výstavy. Mezi Železničním a Palackého mostem budou k vidění nejnovější modely lodí, od malých sportovních člunů až po velké námořní plachetnice a luxusní motorové jachty. Lákadlem bude možnost nejen si vystavené lodě prohlédnout, ale některé dokonce i vyzkoušet. Nesmíme opomenout atraktivní doprovodný program připravovaný na břehu i na vodě - závody, exhibice, přehlídky, autogramiády, apod.


Jednou z atrakcí budou bezpochyby lodě Chaparral, hlavně pak model 225 SSI Cabin, postavený na základě závazků společnosti, postavit opravdu sportovní loď s možností přespání. Motory Volvo Penta a Mercruiser poskytují výkon 225 k. Konstrukce hlubokého trupu V- hull nabízí perfektní kontrolu nad lodí, přesnou manipulaci v marinách, velice měkkou jízdu v náročných podmínkách a vynikající stabilitu na rovné vodě. Prostor kabiny je považován za největší ve své třídě díky oceňovanému designu Chaparral WideTech zpracovaného s obvyklou nadstandardní kvalitou značky.


Česká lodní doprava – charter s.r.o. přiveze na výstavu prostornou sportovní loď s kabinkou – Regal 2550 Cuddy, která má v nabídce elektricky ovládaný sklopný „radarový oblouk“, což je obrovským přínosem hlavně při přepravě a skladování lodi. V nabídce je škála motorů Volvo 5,0 až 8,1 GXi/Gi, nechybí ani úsporný diesel D3 s výkonem 190 k. Je možno vybírat mnoha variant provedení a barevných kombinací vnitřní výbavy lodi i z široké palety doplňků, počínaje elektrickým navijákem lodi, podvodními světly LED, výběrem ze dvou variant provedení WC, přes palubní elektroniku a konče variabilním zakrytím lodi. Podle prvních ohlasů se jedná o výbornou novinku se skvělými jízdními vlastnostmi, které zajišťuje firmou Regal patentovaná konstrukce dna lodi FasTrac Hull Design.


Vysoká rychlost, nízká spotřeba a až 4 spolujezdci na palubě, nebo spíš v kokpitu, tak to je SS-2000 SuperSport od OAKBay, kombinace supersportovní lodě a rodinného sedanu. Lehká celokompozitní raketa vážící bez motoru 340 až 360 kg, kterou je možné osadit motorem až do výkonu 130 k, případně maximální váhy do 172 kg. Standardně má v základní výbavě nožní plyn, seřizovací sedačku řidiče, vyjímatelné zadní sedačky, střední montáž konzole řízení, hydraulické řízení, sportovní volant a nádrž na 90 litrů benzínu. Tyto lodě bez problémů dosahují již s takhle malými motory standardně rychlostí přes 100 km/h.


Společnost SP Praha s.r.o. jako provozovatel největší tuzemské flotily charterových motorových lodí a hausbótů, které lze i na vltavsko/labské vodní cestě řídit bez průkazu či zkoušek, představí v rámci veletrhu tři typy komfortních rekreačních plavidel stvořených pro dovolenou třeba na Vltavě.
Největší z nich, tříkajutový, 11 metrů dlouhý Tarpon 37C, bude sloužit po celou dobu jako stabilní základna, přičemž si návštěvníci mohou kdykoliv detailně prohlédnout interiér.
Lákadlem budou bezesporu i další dvě vystavované lodě Viking 800 a Viking 1000, se kterými budou zcela zdarma pořádány 30 minut dlouhé okružní vyjížďky pod Vyšehrad a do blízkého okolí. Lodě se budou střídat, takže interval odjezdů bude pouhých 15 minut. Během plavby si může řízení lodě pod dohledem kapitána společnosti SP Praha vyzkoušet opravdu každý.
Otevírací doba
čtvrtek 12. dubna 10.00 – 18.30 h
pátek 13. dubna10.00 – 18.30 h
sobota 14. dubna9.00 – 18.30 h
neděle 15. dubna9.00 – 17.00 h
Vstupné
Čtvrtek + Pátek - základní vstupné – 200 Kč
Sobota + Neděle - základní vstupné 150 Kč
Rodinné vstupné: 300 Kč (2 dospělí + 2 děti do 18 let)
Děti do 10 let v doprovodu dospělé osoby zdarma.

Doprovodný program

Čtvrtek 12.4.2012
Křest knihy – Prahou po Vltavě
Prezentace rychlostních závodníků
Moderovaná přehlídka lodí
Ukázky vodních sportů za lodí

Prezentace a exhibice 100leté plachetnice SVEA
Soutěže pro veřejnost – závody Zodyak
Trénink Dračích lodí
Soutěž pro veřejnost o nejhezčí loď výstavyPátek 13.4.2012

Prezentace rychlostních závodníků
Ukázky vodních sportů za lodí
Moderovaná přehlídka lodí
Prezentace a exhibice 100leté plachetnice SVEA
Soutěže pro veřejnost – závody Zodyak
Exhibice Osmiveslice
Soutěž pro veřejnost o nejhezčí loď výstavySobota + neděle 14. a 15.4.

Regatta závodních katamaranů
Ukázky vodních sportů za lodí
Moderovaná přehlídka lodí
Křest knihy Dovolená na Jachtě
Prezentace a exhibice 100leté plachetnice SVEA
Exhibice Dračích lodí
Přednášky pro laickou veřejnost IFP Publishing
Soutěž pro veřejnost o nejhezčí loď výstavy


Další info na www.lodenavode.cz

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar