Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Koncert Marušky Špačkové v muzeu v Lomnici nad Popelkou

Jméno paní Marušky Špačkové nemusíme lomnické veřejnosti dlouho představovat. Soblíbenou „písničkářkou Českého ráje“, jak je často také nazývána, jsme se v prostorách muzea sešli hned několikrát. Jednak v rámci jejich čtyř, dnes již tradičních vánočních „Zpívání mezi betlémy“, a také během několika slavnostních vernisáží.

Maruška Špačková narozená v podzámčí Hrubého Rohozce je absolventkou Střední uměleckoprůmyslové školy v Turnově. Zlatnickému řemeslu se věnovala celý život a zároveň také svému velkému koníčku, a tím je zpívání, skládání písniček, hra na kytaru, hlavně dvanácti strunnou. Vystupovala sólově, ale i s několika country skupinami a mnoho let také se svou vlastní skupinou Koleje.


V současnosti se především prezentuje sama s vlastní autorskou tvorbou inspirovanou krásami rodného kraje, jeho proměnami během ročních období, náladami, historií, osobními prožitky a v neposlední řadě také nevyčerpatelnou a mnohovrstevnatou tematikou jakou je láska a partnerské vztahy.

Samostatně již vydala tři CD, první nazvané „Písničky o Českém ráji“ (2016), druhé „Rok v Českém ráji aneb s písní od jara do vánoc (2017) – obě pokřtěná v rámci konaných vánočních koncertů v lomnickém muzeu. Její třetí hudební počin pod názvem „V Českém ráji do třetice aneb, takhle si tu žijem“ spatřil světlo světa koncem minulého roku a měl být taktéž u nás pokřtěný během plánovaného koncertu v květnu letošního roku. Nastalá situace kolem pandemie koronaviru ovšem znemožnila jeho konání.

Pořadatelé pevně doufají, že své věrné posluchače a zájemce o folkovou hudbu bude moci písničkářka M. Špačková potěšit v rámci svého autorského vystoupení spojeného se křtem zbrusu nového CD, které si tu budete moci zakoupit. V programu zazní i skladby z její nejnovější tvorby vzniklé v době koronavirové krize, např. „My, co jsme křtění Jizerou“, „Až bude líp“, „Český ráj“, „O jaru“ a další.

Akce se koná ve čtvrtek 20. srpna od 17 hodin ve vstupní hale muzea. Výtěžek ze vstupného dobrovolného bude použit na restaurování některého vybraného sbírkového předmětu. Srdečně na tuto milou akci zvou její pořadatelé.


Andrea Zikmundová
11.8.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar