Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Jižní Čechy na veletrhu Holiday World

Jižní Čechy pohodové jsou hlavním tématem turistické nabídky pro návštěvníky regionu v roce 2019. A pohodu Jihočeská centrála cestovního ruchu přiveze i na veletrh Holiday World, který se koná na Výstavišti v Praze Holešovicích od 21. do 24. února.

První den veletrhu expozici slavnostně zahájí v 11:00 hod. ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Ing. Jaromír Polášek, který představí téma Jižní Čechy pohodové, turistické novinky, které si pro letošní rok region přichystal pro své návštěvníky, a nově spuštěný projekt Vltava.

Návštěvníci se mohou opět těšit na tradiční nabídku památek, kultury, jihočeské gastronomie, na bezpočet tipů na rodinnou nebo aktivní dovolenou a relaxaci v jihočeských lázních. Na své si přijdou i vyznavači myslivosti či rybaření. „Nesmíme zapomenout na pivní stezky mapující v šesti trasách regionální pivovary a minipivovary,“ podotkl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek. „Z novinek, na které se mohou návštěvníci těšit, jsou to např. židovské památky či příběhy znovuzrozených památek, kterým byl znovu vdechnut život po roce 89. Nabídku rozšiřují také tipy na pobyt na jihočeském venkově a nezapomínáme ani na pohybově znevýhodněné návštěvníky, pro něž máme také zpracované zajímavé tipy na výlet po jižních Čechách,“ dodal Polášek.

Jedním ze stěžejních témat letošního roku bude společný projekt Jihočeského a Středočeského kraje propagující možnosti turismu v okolí Vltavy i přímo na řece. „Chceme Vltavu vzít jako jeden produkt cestovního ruchu, který má nadregionální význam. Řeka poskytuje nepřeberné množství toho, co turisté na ní a podél ní mohou zažít a navštívit. Tento projekt by měl nabídku cestovního ruchu v obou regionech komplexně představit. Spolupracujeme proto nejen s turistickými oblastmi na území jižních Čech, ale i se Středočeskou centrálou cestovního ruchu.“, poznamenal k tématu Jaromír Polášek.

Páteční program se ponese v duchu tradičního jihočeského masopustu, kdy výstavní halou projde veselý průvod masek a k ochutnání budou připraveny jihočeské masopustní koblihy. Po celou dobu konání veletrhu mohou zájemci navštívit na expozici stánek krumlovských Klášterů, kde si budou moci vyrobit např. dekoraci z barevných solí nebo si odnést vlastnoručně otištěnou linorytovou pohlednici.PR 19.2.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar