Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hluboká nad Vltavou přivítá Festival Lodě na vodě

Dva dny plné zábavy a nových plánů nabídne první ročník festivalu vodní turistiky Lodě na vltavské vodě, který pořádá destinační společnost Českobudějovicko-Hlubocku 24. a 25. května.

Vltava se stává významným turistickým cílem. Festival vodní turistiky proto chce zájemcům ukázat možnosti využití volného času, které jim řeka a její okolí nabízí. Akci předchází páteční setkání odborné veřejnosti a starostů se zástupci organizací, které se podílejí na splavnění vltavské vodní cesty, které se uskuteční od 10 hodin v Českých Budějovicích.
"Splavnění Vltavy vítáme jako další rozšíření možnosti aktivní rekreace pro občany i turisty. Zkušenosti ze zahraničí ukazují, že vodní turistika v sobě skrývá velký potenciál v oblasti cestovního ruchu. Jako příklad mohou posloužit splavněné kanály a řeky v Holandsku, Francii, nebo Německu, kde se lodní doprava dokázala skloubit například s cykloturistikou a agroturistikou.” uvedl Jindřich Soukal, radní města Hluboká nad Vltavou.

O víkendu pak čeká na veřejnost v hlubockém přístavu bohatý zábavní program.
„V sobotu se mohou návštěvníci těšit na vyhlídkové plavby a prezentaci plavidel i hausbótů. Zajímavá bude i prohlídka hlubockého přístavu či plavební komory s odborným výkladem,“ zve na Hlubokou produkční projektu Andrea Dobnerová. Velkým lákadlem budou podle ní i celodenní exhibice záchranářů, paddleboardů a flyboardů při kterých se nebudou nudit ani děti. „Zásahy na vodě předvedou zdravotníci, policisté i kynologové.“ dodává Dobnerová. Na návštěvníky čekají i projekce filmu Vltava staronová cesta a nejúspěšnějších snímků z Mezinárodního filmového festivalu Voda Moře Oceány.


Nově otevřená Vltavská vodní cesta mezi Českými Budějovicemi a Prahou se stává vyhledávanou turistickou lokalitou. Zájemci si mohou například půjčit na Hluboké obytnou loď, motorový člun a vyrazit do Poněšické soutěsky nebo proplout téměř sto kilometrů dlouhou trasu přes celý Orlík.

„Festival bude další z akcí, která představí návštěvníkům možnosti Vltavské vodní cesty a přispěje k její popularizaci. Předpokládám, že v letošním roce se v úseku České Budějovice – Kořensko proplaví 50 tisíc návštěvníků a více jak 10 tisíc lodí“ dodává předseda destinační společnosti David Šťastný.PR 20.5.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar