Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Grossarltal - malé údolí s velkou nabídkou

Pokud si chcete užít klidnou zimní dovolenou v malebném přímo rajském prostředí, potom máme pro vás jeden tip – lyžařskou oblast Grossarltal-Dorfgastein. Tady se zpravidla lyžuje až do Velikonoc.

Slunce, přátelská atmosféra a Ski-total, to vše čeká na hosty salzburského Grossarltalu. Nedotčená krajina, vesnický charakter obou obcí Grossarl a Hüttschlag a prostředí moderních regionů zimních sportů se vyznačuje dostatkem sněhu také v případě zimy chudé na sníh.
V posledních letech byla tato oblast opakovaně vyhlášena za vítěze testu lyžařských středisek „Live dabei im Ski amadé“, největší oblasti zimních sportů Rakouska se 270 moderními vleky a lanovkami a 860 kilometry sjezdovek od Schladmingu před Salzburg Sportwelt, Grossarl, Gasteinertal až k zimnímu světa Hochkönigu.
Novinkou letošní zimní sezony je osmimístná kabinková lanovka Hochbrand, přímo z centra Grossarlu, čímž se příznivci zimních sportu dostanou ještě rychleji a příjemněji z údolí blíž k vrcholku Kreuzkogelu.
Zmíněná lyžařská oblast získala v mezinárodním testu zimního období 04/05 už senzační druhé místo, přičemž nejlepšího výsledku dosáhla v úpravě sjezdovek, zasněžování a gastronomie.
Dlouhé tratě, široké sjezdy a výstavba nemodernějších vleků, tak lze několika slovy popsat lyžařskou oblast Grossarl-Dorfgastein. Sjezdovky jsou zde velice různorodé a ošetřování tratí skutečně na výborné úrovni. Nemusíte však jen pořád lyžovat, ale také si odpočinout v mnoha lyžařských chatách, sněhových barech a na slunečních terasách.
Jen v této části Rakouska čeká na lyžaře 80 km skvěle preparovaných sjezdových tratí nejrůznějších obtížností a 20 moderních vleků. Na své si přijdou i milovníci snowbordu a lyžování v hlubokém sněhu. A ani běžkaři nepřijdou zkrátka.
Pokud chcete poznat také okolí Grossarltalu, potom můžete vyrazit do sousedního údolí, resp. do Dorfgasteinu a odtud zdarma skibusem dále do Bad Hofgasteinu nebo Bad Gasteinu, kde na vás čeká 52 vleků a lanovek a 200 km sjezdovek. Nebo si zvolit, rovněž zdarma bus do St. Johannu, respektive Alpendorfu, vstupní brány do sportovního světa Salzbursko s věhlesnými středisky Flachau, Altenmakt-Zauchensee, Wagrain a St. Johann.
Že v Grossarltalu má hlavní slovo kvalita a kvantita, dokazuje zlepšování komfortu lyžařských zařízení. V minulých letech byla mj. zřízena na Kreuzgokel moderní šestimístná sedačka. Velice oblíbený Sonnenhang Kühhageralm zve místo dřívější lanovky moderní „čtyřsedačka“. Přímo v Grossarlu funguje od prosince už zmíněná osmimístná kabinková lanovka Hochbrand. Nová je také sjezdovka Hochbrand ve střední sekci. V Grossarlu může být v případě nedostatku sněhu technicky zasněženo až 90 procent sjezdovek. To garantuje lyžování také v zimách chudých na sníh. Více informací na www.grossarltal.info

Jindřich Lasík, 14.12.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar