Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Grossarltal - léto v údolí almů

Pokud jste ještě nebyli na dovolené, a chystáte se v příštích dnech, někam vyrazit, tak máme pro vás jeden zajímavý tip. Možná jste ještě neslyšeli o „Údolí almů“ Grossarltal, zhruba osmdesát kilometrů jižně od Salzburgu.

Byli jsme tady už několikrát a stále se sem rádi vracíme pro neopakovatelnou atmosféru s nádhernou a nedotčenou přírodou a pochopitelně i relaxem na almech. V celém údolí, které končí za městečkem Hüttschlag, jich je čtyřicet, kde se můžete po více nebo méně náročném výšlapu občerstvit a načerpat energii. Z každého je nádherný výhled na okolní dvoutisícovky a otevřeno mají zpravidla do konce září.


Rozhodně využijte i kabinkovou lanovku Panoramabahn, které vede přímo z Grossarlu, ležícího v nadmořské výšce necelých 900 metrů až do 1850 metrů. Během chvilky tak překonáte výškový rozdíl 900 metrů a ušetříte si síly. U horní stanice lanovky se nachází stylová restaurace Laireitalm. Do 9. září jezdí denně mimo pondělí, v době od 11. září do 3. listopadu pak v úterý, pátek a sobotu. Provoz lanovky začíná v 9 hodin a končí v 16.30 hodin s polední pausou od 12 do 13.30 hodin.


Od horní stanice lanovky se můžete vydat po pohodlných cestách na Kreuzkogel (2027 m n.m.), pod jehož vrcholem si můžete odpočinout na Skialmu. Poté lze pokračovat na další vrcholek Fulseck (2033 m n. m.) a když budete mít štěstí, tak cestou uvidíte i Grossglockner, nejvyšší horu Rakouska. A také můžete odbočit k Spiegelsee.


Na vrcholku Fulsecku je rovněž restaurace a vede sem i kabinková lanovka z Bad Hofgasteinu, ležícího v sousedním údolí. Zpátky k „naší“ lanovce se lze rozhodnout pro jednu z mnoha cest, my jsme sestoupali k restauraci Gehwolf Alm (1686 m n. m.), od níž je to k lanovce už jen nějakých dvacet minut. Za pěkného počasí se rozhodně vyplatí vyjet nahoru co nejdříve a vrátit se až po čtvrté hodině odpolední. Můžete sem zajet i v zimě a zalyžovat se. Vleků a lanovek je tady dostatek a takřka sto kilometrů upravených sjezdovek.


V Grossarltalu je krásně na jaře, v létě i na podzim a také zima má své kouzlo. A když prší, tak si můžete zajet do Salzburgu nebo jen do St.Johannu in Pongau.


Z Čech je nejlepší jet po dálnici z Freistadtu až k výjezdu Pongau a dále St.Johann, kde odbočíte do Grossarlu. Pokud nepospícháte tak můžeme doporučit cestu po dálnici do Liezenu a poté po silnici údolím Ennstal přes Schladming, Radstad, Wagrein do St.JohannuVšechny důležité informace získáte na:
https://www.grossarltal.info/JL
23.8.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar