Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Festival Lodě na vltavské vodě nabídne plavby zdarma

Vyhlídkové plavby, půjčovny plavidel i kol, ale také lezení na ferratě a navíc vše zdarma. To je lákavá nabídka letošního ročníku festivalu vodní turistiky Lodě na vltavské vodě.

Proběhne v sobotu 22. srpna na splavněném úseku Vltavy mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou nad Vltavou a Týnem nad Vltavou. Je to ideální příležitost vyzkoušet, co nabízí Stezka Vltavy.

Sobotní program festivalu Lodě na vltavské vodě je určen pro širokou veřejnost a je koncipován tak, aby si lidé mohli vyzkoušet co nejširší nabídku služeb, které přináší splavněná řeka Vltava v jižních Čechách. Zdarma tak budou k dispozici půjčovny šlapadel, malých motorových člunů, paddleboardů a dalších vodních atrakcí, návštěvníci budou moci vyrazit na zapůjčených kolech na cyklostezku podél řeky, nebo se vydat na jednu z pravidelných plaveb.


Ty budou vyrážet například z Lannovy Loděnice v Budějovicích do Mariny v Českém Vrbném, Ze slepého ramene Malše centrem Českých Budějovic, nebo z Týna nad Vltavou. Vyhlídková plavba z Hluboké nad Vltavou míří do kaňonovitého údolí Karvanických skal nedaleko Purkarce, kde bude možné vyzkoušet letošní novinku v podobě zajištěné lezecké trasy Ferrata Hluboká pod vedením instruktora. „Ferrata sklízí obrovský úspěch, je to vítané zpestření nabídky aktivit na Hlubocku jak pro turisty, tak pro místní obyvatele“ uvádí Jindřich Soukal, radní Hluboké nad Vltavou, která stavbu spolufinancovala.

Atraktivní program nabídne také Vodácké centrum v areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném. Tam je připraven rafting s instruktorem na jedné z nejmodernějších slalomových tratí v ČR, kajaková školička, ale také paddleboardový workshop a jóga na paddleboardech.PR 18.8.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar